30 نکته برای یادگیری طراحی وب در 30 روز

Rate this post

30 نکته برای یادگیری طراحی وب در 30 روز

30 نکته برای یادگیری طراحی وب در 30 روز

30 نکته برای یادگیری طراحی وب در 30 روز

آیا یادگیری اصول طراحی وب همچنان در لیست “روزی” شما قرار دارد؟ چرا هنوز شروع نکرده اید؟ ما 30 نکته و منبع برای کمک به شما در شروع یادگیری طراحی وب در این ماه گردآوری کرده ایم (و شاید حتی یک مسیر شغلی جدید برای خود پیدا کنید!)

طراحان گرافیک ، طراحان چاپ و خلاقانی که می خواهند چیز جدیدی یاد بگیرند یا به وب سایت نفوذ می کنند ، باید تأخیر را ترک کنند. هر روز که اولین قدم را برنمی دارید ، یک روز پشت سر شما می ماند!

برای شروع یادگیری ایجاد اولین وب سایت ، بهترین روش های صنعت و موارد دیگر – همه اینها را در 30 روز ، این مراحل را دنبال کنید!

2 میلیون دارایی دیجیتال ، با بارگیری نامحدود

بارگیری نامحدود 2 میلیون + منابع طراحی ، مضامین ، الگوها ، عکسها ، گرافیک و موارد دیگر را دریافت کنید. Envato Elements با 16 دلار در ماه شروع می شود و بهترین اشتراک خلاقانه ای است که تاکنون دیده ایم.گرافیکنمادها ، بردارها و موارد دیگرالگوهای ارائهPOWERPOINT & KEYNOTEقلم هاSANS SERIF ، فیلمنامه و موارد دیگر

عناصر Envato را کاوش کنید

1. یک وب سایت راه اندازی کنید

طراحی وب را بیاموزید

بهترین راه برای شروع یادگیری طراحی وب ، شروع به انجام آن است. این توصیه دیوید کادوی ، نویسنده کتاب طراحی <برای> هکرها است .

توصیه می کنم یک وبلاگ راه اندازی کنید. من فقط برای داشتن یک زمین بازی طراحی وب وبلاگ ایجاد کردم و 7 سال بعد ، کتاب پرفروشی را در این زمینه راه اندازی کردم. داشتن یک پروژه شخصی ، مانند یک وبلاگ ، مکانی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید چیزهای جدیدی را امتحان کنید ، و در صورت بهم ریختگی رئیس شما شما را اخراج نمی کند.

لازم نیست با یک وب سایت عظیم یا طراحی دیوانه وار شروع کنید. از کم شروع کن با وب سایت بازی کنید ، بفهمید چه چیزهایی کار می کند. (و حتماً کد را بررسی کنید ، بنابراین می توانید با آنچه وب سایت شما کار می کند آشنا شوید.)

می خواهید سریع شروع کنید؟ یک وب سایت ساز مانند Wix می تواند به شما کمک کند تا با یک طراحی وب سایت شیک شروع به کار کنید ، زیرا شما شروع به یادگیری مفاهیم و عناصر سازنده آنچه در وب سایت می شود ، می کنید.

30 نکته برای یادگیری طراحی وب در 30 روز

2. هرچه می توانید بخوانید

طراحی وب را بیاموزید

شروع به خواندن کنید. از آنجا که در این وبلاگ هستید ، احتمالاً عادت کرده اید که از آنچه در دنیای طراحی می گذرد پیگیری کنید. به خواندن ادامه دهید.

درباره طراحی وب سایت ، روندها ، و تکنیک ها و بهترین روش ها هر آنچه می توانید بخوانید. طراحانی که مورد تحسین شما هستند را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برای خواندن طراحی وب سایت خود یک شبکه گسترده ایجاد کنید. برای یادگیری برخی کدها ، اصول را بخوانید ، تئوری طراحی را بخوانید و مقالات آموزشی و مقالات را بخوانید.

3. یک ارتباط موثر باشید

اگر اهل فن ترین فرد نیستید ، این مهارت ها را تقویت کنید. بخش عمده ای از طراحی وب سایت ارتباطات است.

طراحان وب سایت باید مرتباً با مشتری ارتباط برقرار کنند تا بفهمند چه مشکلی برای حل این طرح لازم است. آنها باید آن راه حل ها را ابلاغ کرده و آنها را نیز پیاده کنند.

4. مشترک Tuts + و Envato Elements شوید

اشتراکی برای عناصر Envato در نظر بگیرید که به شما امکان دسترسی به منبع عالی یادگیری Tuts + را نیز می دهد.

Tuts + دوره های منظمی را در زمینه طراحی گرافیک و وب از تکنیک های اساسی گرفته تا آخرین رویکردها و تحولات پیشرفته منتشر می کند. این کاملاً خودآزمایی است که توسط مربیان متخصص آموزش داده می شود. همچنین می توانید به Envato Elements دسترسی پیدا کنید ، که منبع بسیار خوبی برای یافتن گرافیک ، الگو و موارد دیگر برای اتصال به کارهای طراحی وب شما است.

5. با HTML فکر کنید

30 نکته برای یادگیری طراحی وب در 30 روز

HTML یا زبان علامت گذاری متن فرعی ، سنگ بنایی در طراحی وب سایت است. HTML اسکلتی است که به ایجاد ساختار یک وب سایت کمک می کند و هنگامی که می توانید زبان را بخوانید ، دنیای طراحی وب سایت بسیار بیشتر حس می شود.

W3Schools دارای یک آموزش عالی شروع کننده HTML با صدها مثال HTML است که می توانید با استفاده از آنها روی صفحه نمایش ببینید چه اتفاقی می افتد و دقیقاً چگونه کار می کند. (ممکن است شما آن را شهودی تر از آنچه تصور می کنید پیدا کنید.)

6. با Code در Codeacademy بازی کنید

طراحی وب را بیاموزید

در حالی که HTML شروع خوبی است ، شما می توانید تقریباً هر زبان برنامه نویسی را از Codeacademy یاد بگیرید . مجموعه رایگان ابزارها ، کدگذاری با استفاده از فعالیتها و بازیهای تعاملی را به شما می آموزد.

شما می توانید یک دوره Codeacademy را در هر مکان و زمانی که به آن نیاز دارید انتخاب کنید و در صورت لزوم شروع و متوقف کنید. موضوعی را برای یادگیری انتخاب کنید – توسعه وب ، برنامه نویسی ، دانش داده – یا زبانی که باید روی آن تمرکز کنید – HTML & CSS (مکانی عالی برای شروع) ، پایتون ، جاوا ، SQL ، روبی و موارد دیگر.

7. یادگیری درک CSS

CSS یا شیوه نامه های آبشار ، ارائه سندی است که با HTML یا XML و SVG نوشته شده است.

همانطور که توسط موزیلا تعریف شده است

CSS توضیح می دهد که چگونه عناصر باید در صفحه ، کاغذ ، گفتار یا سایر رسانه ها ارائه شوند.

Mozilla همچنین با معرفی جامع نحوه کار CSS ، شامل انتخابگرها و خصوصیات ، نوشتن قوانین CSS ، استفاده از CSS در HTML ، نحوه تعیین طول ، رنگ و سایر واحدها در CSS ، آبشار ، مجموعه بزرگی از منابع CSS برای شروع کار دارد. و وراثت ، اصول جعبه مدل و اشکال زدایی CSS. سپس ماژول ها برای توضیح متن و جعبه های یک ظاهر طراحی شده حرکت می کنند.

30 نکته برای یادگیری طراحی وب در 30 روز

8- مهارت های طراحی خود را در وب اعمال کنید

اگر قبلاً در زمینه طراحی خلاقانه یا طراحی گرافیکی کار می کنید ، به چیزهایی فکر کنید که از قبل می دانید می توانید برای طراحی وب سایت نیز استفاده کنید. اصولی که باعث جذابیت بصری چیزی می شوند بر اساس متوسط ​​تغییر نمی کنند و همه آن تئوری طراحی در فضای دیجیتال نیز مفید خواهد بود.

در حالی که عناصری مانند کد یادگیری ممکن است طبیعی نباشند ، داشتن پیش زمینه طراحی یک امتیاز بزرگ است. چه فایده ای دارد که یک وب سایت با کد زیبا ، اگر کسی نمی خواهد با آن تعامل کند؟

9. به وب سایت هایی که دوست دارید توجه کنید

وب سایتهایی را که دوست دارید یادداشت کنید. چه چیزی در مورد آنها برای شما جذاب است؟ (و چگونه می توانید تکرار آن عناصر را یاد بگیرید؟) به موارد زیر توجه کنید:

  • تایپوگرافی
  • جهت یابی
  • استفاده از تصاویر و فضا
  • طراحی فرم ها
  • جلوه های انیمیشن و پیمایش
  • رنگ

10. یک Wireframe بکشید

طراحی وب را بیاموزید

Wireframing طوفان فکری یک طراح وب است.

Wireframe در خالص ترین شکل خود طرحی از وب سایت است. این یک طرح کلی از عناصر زیبایی شناسی نیست ، بلکه یک طرح کلی از وب سایت است. ترسیم یک مفتول در واقع در مورد شکل ظاهری این طرح نیست ، بلکه در مورد ساختار اطلاعات موجود در آن است.

مطمئن نیستید که چگونه یک Wireframe ایجاد کنید؟ Telepathy دیجیتال راهنمای بهترین روش ها را برای کمک به شما در یادگیری دارد.

11. برای یادگیری Sketch کمی وقت بگذارید

30 نکته برای یادگیری طراحی وب در 30 روز

Sketch ابزاری برای طراحی مک برای مک است که ایجاد عناصر طراحی را آسان می کند. بسیاری از طراحان برای ایجاد عناصر UI و تکرار بلوک های طراحی به Sketch روی آورده اند.

این بسته پلاگین است و به شما امکان می دهد برای سهولت استفاده و دسترسی به کد ، صادر کنید. این یکی از قدرتمندترین و محبوب ترین ابزاری است که از Adobe’s Creative Suite به بازار عرضه شده است و ارزش وقت شما را دارد.

12. با تکنولوژی در جریان باشید

AI ، VR ، AR ، ویدیوی 360 درجه ، ربات ها.

همگام شدن با بسیاری از فناوری ها و روندهای جدید دشوار است. اما باید نکته ای را بیان کنید تا در بالای این تغییرات باقی بمانید.

تک تک آنها را برطرف کنید و با فناوری هایی شروع کنید که بیشترین ارتباط را با کار شما دارند. اگر وب سایتی با چت آنلاین دارید ، با یادگیری ربات ها شروع کنید. یا اگر از محتوای ویدئویی زیادی استفاده می کنید ، با ویدیوی 360 درجه بازی کنید.

عناصری مانند هوش مصنوعی و واقعیت مجازی یا افزوده حتی پیچیده تر هستند اما به احتمال زیاد به قطعات یکپارچه از چشم انداز طراحی وب سایت در پایین جاده تبدیل می شوند. حداقل باید بدانید که چه چیزهایی هستند و چه کاربردهای بالقوه ای دارند.

13. با SEO راحت باشید

30 نکته برای یادگیری طراحی وب در 30 روز

در حالی که بسیاری از طراحان وب فکر می کنند یک متخصص SEO می تواند آماده سازی وب سایت برای خواندن موتورهای جستجو را بر عهده بگیرد ، کارهای طراحی زیادی به SEO مرتبط است.

از نحوه بارگذاری تصاویر گرفته تا ایجاد کد تمیز که شامل توصیف متا در صفحات و عناصر سریع است ، طراح باید تفکر جستجو را در گردش کار خود بگنجاند.

فریلنسرها ، این برای شما نیز از اهمیت حیاتی برخوردار است. اکثر مشتریان به اندازه کافی زرنگ و دانا هستند که می خواهند یک وب سایت بهینه سازی شده برای سئو را درخواست کنند. اگر به تنهایی کار می کنید ، باید دانش کافی برای ایجاد چارچوب محکمی که Google بتواند آن را بخواند ، داشته باشید (و در صورت انجام کارهای بیشتر بتوانید مشتری را به یک متخصص SEO ارجاع دهید).

14. با یک سازنده وب سایت بازی کنید

یک سازنده وب سایت می تواند یک روش عالی برای راحتی با بهترین روش ها و نحوه شروع ساخت و طراحی وب سایت ها باشد.

بیشتر این ابزارها دارای الگوهای زیادی هستند و به شما امکان می دهند عناصر را شخصی سازی کرده و حتی قطعه کد را اضافه کنید. برای سایت های ساده ، بسیاری از سازندگان وب سایت نیز یک برنامه رایگان دارند که در آن می توانید یک صفحه نمونه کارها شخصی یا یک وب سایت اصلی ایجاد کنید که به عنوان زمین بازی برای شما باشد.

سپس قطعات موجود در سازنده وب سایت را جدا کنید. به نحوه طراحی و کدگذاری آنها نگاه کنید تا از چگونگی جمع شدن همه چیز مطلع شوید. شما از آنچه می توانید فقط با جداکردن طرح دیگری جدا شوید شگفت زده خواهید شد.

15. مربی پیدا کنید

آیا شخصی وجود دارد که با او کار کنید و به عنوان یک طراح وب تحسینش کنید؟ آنها را به ناهار ببرید و مغز آنها را در مورد صنعت انتخاب کنید.

یافتن مربی که مایل به همکاری با شما باشد و به شما کمک کند تا درباره این زمینه و چگونگی یادگیری طراحی وب به صورت خودکار فکر کنید ، می تواند بسیار ارزشمند باشد. و گرچه احتمالاً می توانید یک مربی در یک انجمن آنلاین پیدا کنید ، اما هیچ چیز بهتر از یک فرد زنده نیست که بتوانید بصورت دوره ای رودررو با او ملاقات کنید. (شاید ارزش داشتن مربیان آنلاین و حضوری را داشته باشد.)

16. به انجمن CodePen بپیوندید

30 نکته برای یادگیری طراحی وب در 30 روز

هنگامی که با برخی از کدها و برنامه نویسی راحت شدید ، می خواهید به انجمن CodePen بپیوندید. انجمن منبع آزاد به شما امکان می دهد که قطعه کد را در یک شبکه اجتماعی از نوع به اشتراک بگذارید و ویرایش کنید.

کمی بیشتر از بنیانگذاران سایت در اینجا آمده است: “CodePen یک محیط توسعه اجتماعی است. در قلب خود ، به شما اجازه می دهد تا کدی را در مرورگر بنویسید ، و هنگام ساختن نتایج آن را مشاهده کنید. ابزاری مفید و آزادکننده برای توسعه دهندگان هر مهارتی و به ویژه توانمندسازی برای افرادی که کدنویسی را یاد می گیرند. ما در درجه اول روی زبانهای جلویی مانند HTML ، CSS ، JavaScript و نحوهای پیش پردازش که به این موارد تبدیل می شوند تمرکز می کنیم. “

17. کلاس بگذرانید

برای بعضی از زبان آموزان ، یک کلاس درس رسمی تر بهترین حالت را دارد.

برای یادگیری اصول طراحی وب ، تعداد زیادی کلاس در دسترس است – حضوری و آنلاین. با یک کالج محلی یا مراکز یادگیری آنلاین مانند Udemy یا Coursera شروع کنید. کلاس خود را در سطح توانایی فعلی خود انتخاب کنید و فقط به جلو حرکت کنید.

18. می خواهید کاری انجام دهید؟ آن را گوگل کنید

برای زبان آموز نه چندان سنتی ، پاسخ مشکل طراحی وب را در Google پیدا کنید. تعداد زیادی آموزش و فیلم در دسترس است که می تواند تقریباً از طریق هر مشکلی – و راه حل شما را راهنمایی کند.

نکته اصلی این است که دقیقاً همان چیزی را که باید بدانید جستجو کنید و برای پاسخ به یک منبع معتبر مراجعه کنید. در اینجا نکته دیگری در مورد آموزشها و فیلم ها ذکر شده است – محتوای جدیدتر احتمالاً جواب بهتر ، کامل تر و مرتبط تری به شما می دهد. (به یاد داشته باشید ، برخی از این موارد به سرعت در حال تغییر هستند.)

19. به تجربه کاربر توجه کنید

30 نکته برای یادگیری طراحی وب در 30 روز

مانند طراحی تجربه کاربری ، هیچ چیز نمی تواند وب سایتی ایجاد یا از بین ببرد. شما باید برای آن برنامه ریزی کنید و آن را درک کنید.

در اینجا نحوه توصیف بنیاد تعامل طراحی UX آورده شده است:

طراحی تجربه کاربری (UX) فرآیند تولید محصولاتی است که تجربیات معنی دار و شخصاً مرتبطی را ارائه می دهند. این شامل طراحی دقیق هم قابلیت استفاده یک محصول است و هم لذت مصرف کنندگان از استفاده از آن. این امر همچنین به کل فرآیند به دست آوردن و ادغام محصول ، از جمله جنبه های نام تجاری ، طراحی ، قابلیت استفاده و عملکرد مربوط می شود.

طراحان UX یا طراحانی که از روند شکل گیری تجربه آگاهی دارند ، به دنبال ایجاد و شکل دادن عوامل موثر بر روند به عمد هستند. برای این کار ، یک طراح UX چرا ، چه ، و چگونگی استفاده از محصول را در نظر می گیرد.

20. به روند طراحی توجه کنید

طراحی وب سایت مدرن چگونه است؟ سوال ترفندی نیست. برای طراحی وب سایت های مدرن و تجارب کاربر ، باید بدانید که کاربران چه می خواهند و چگونه با آن تعامل دارند. اگر آخرین باری که برنامه ای را بارگیری کرده اید یا به وب سایتی در تلفن خود نگاه کرده اید سال 2016 بوده است ، زمینه زیادی برای جبران آن پیدا کرده اید.

ایجاد طراحی وب سایت هایی که دارای جلوه ها و گرایش های مدرن در طراحی باشند ، به برجسته شدن پروژه های شما کمک می کند. از کجا می دانید چه روندی دارد؟ به خواندن سایتهایی از این دست ادامه دهید و به آنچه طراحان دیگر انجام می دهند توجه کنید. رنگ ها و سبک ها و ویژگی هایی را که در وب سایت هایی که مرتباً بازدید می کنید گنجانده شده است ، یادداشت کنید.

21. بدون رنگ ایجاد کنید

30 نکته برای یادگیری طراحی وب در 30 روز

هر طرحی را بدون رنگ شروع کنید. یک طراح بزرگ یک بار به من گفت اگر طرح شما سیاه و سفید کار کند ، رنگ آن بی نقص خواهد بود.

این همیشه ممکن نیست ، اما یک نقطه شروع عالی است.

با ایجاد طرح هایی به رنگ سیاه و سفید ، می توانید ببینید که عناصر در کجا تضاد دارند و چگونه با هم بازی می کنند. شما هرگونه ارتباط عاطفی با رنگ یا حرکت چشم را که به دلیل آن اتفاق می افتد از بین برده اید. اگر چیزی بعنوان یک مفهوم کار کند قبل از اینکه به سراغ نهایی کردن آن بروید ، این ساده ترین شکل طراحی به شما ایده می دهد.

22. بیاموزید Google Fonts را دوست داشته باشید

30 نکته برای یادگیری طراحی وب در 30 روز

Google Fonts دوست شماست.

صرف نظر از احساس شما در مورد Google ، توانایی مرور ، مرتب سازی و انتخاب حروف تایپی که می دانید در طراحی وب سایت کار می کنند مهم است. نیازی نیست که به صدور مجوز فکر کنید یا اینکه نوع حروف با مرورگرهای خاصی سازگار است یا خیر.

محدودیت این است که شما فقط آنچه در کتابخانه Google Fonts برای کار با آن وجود دارد. اما اگر سعی کنید می توانید چیزی پیدا کنید که تقریباً در هر پروژه متناسب باشد. در طولانی مدت باعث صرفه جویی در وقت شما می شود.

23. یک کیت UI را جدا کنید

رابط کاربری یا کیت آیکون را بارگیری کنید و آن را جدا کنید.

همانطور که می توانید کد یک وب سایت را بازرسی کنید ، به نحوه ساخت عناصر طراحی برای وب نیز نگاه کنید. مقیاس و شبکه را یادداشت کنید ، به ترکیب رنگ ها و نحوه سازماندهی پرونده ها در Photoshop یا Illustrator نگاه کنید.

برای بارگیری به دنبال کیتی بگردید که شامل عناصری با چندین قالب برای نمایش با وضوح بالا باشد. (بارگیری یک سری JPEG به خوبی به درد شما نمی خورد.)

سپس سعی کنید یک یا دو عنصر خود را بسازید یا سفارشی کنید.

24. یک تایپوگراف شوید

طراحی وب سایت مدرن تمرکز زیادی بر تایپوگرافی دارد typ تایپوگرافی خوب. از عناوین قهرمان با کلمات غول پیکر گرفته تا لایه هایی از متن که کاربر را به سمت طراحی می کشاند ، درک اصول چگونگی جفت سازی عناصر و ساخت بلوک های متنی جذاب امری حیاتی است.

با کتاب تفکر با نوع الن لوپتون شروع کنید . (همچنین کتابی به همین نام وجود دارد.) لوپتون مرجع تایپوگرافی است و اطلاعات او باعث می شود شما هیچ وقت مانند یک چاپگر فکر نکنید.

25. به JavaScript بروید

30 نکته برای یادگیری طراحی وب در 30 روز

هنگامی که احساس خوبی نسبت به طراحی وب ایجاد می کنید ، برای یادگیری JavaScript دوباره خود را به چالش بکشید. بعد از HTML و CSS ، مهمترین زبان وب است.

JavaScript ابزاری است که به طراحان امکان می دهد کارهای پیچیده و تعامل را در صفحات وب پیاده سازی کنند. این چیزی است که باعث می شود اسلایدر لغزنده یا آن انیمیشن اختلاف منظر متحرک شود.

Learn JS یک آموزش تعاملی برای کمک به شما در شروع کار دارد.

26. نمونه کارها را به روز کنید

30 نکته برای یادگیری طراحی وب در 30 روز

پس از شروع طراحی برای وب ، مطمئن شوید که نمونه کارهای خود را با پروژه های طراحی وب به روز می کنید. این اقدام ساده به شما کمک می کند تا به خودتان و به دیگران نشان دهید که طراحی وب بخشی از برنامه شما است.

نمونه کارها به روز شده می تواند به مشتریان بالقوه کمک کند تا ببینند “سبک” شما چگونه است. چیدمان ها ، رنگ ها ، تایپوگرافی و تکنیک های مختلف را نشان دهید که نشان می دهد چه کاری می توانید انجام دهید.

27. خود را به چالش بکشید

با وجود میانبرها و کدهای بسیار زیاد برای کمک به شما در حل تقریباً هر مسئله وب سایتی که دارید ، تنبل نشوید. به یاد داشته باشید که برای یادگیری مهارت های جدید ، فن آوری های جدید و بهبود بازی طراحی وب خود ، خود را به طور مداوم به چالش بکشید.

یک نکته در مورد این رشته این است که دائماً در حال تغییر است. همیشه چیز جدیدی برای یادگیری یا امتحان وجود دارد.

28. تجربه خود را به حداکثر برسانید

بیرون بروید و طراحی کنید. برای اینکه یک طراح وب باشید باید شروع به طراحی وب سایت کنید.

کم شروع کنید ، اما پروژه ها را با دیگران انجام دهید. بخواهید در یک پروژه با یک تیم در کار شرکت کنید. برای یک دوست یک وب سایت کوچک را حل کنید. هرچه تجربه ساختن وب سایت بیشتری داشته باشید ، بهتر و سریعتر به دست می آورید.

منتظر چی هستی؟ تعلل را متوقف کنید.

29. بازخورد بخواهید

از شبکه خود برای جمع آوری بازخورد درباره پروژه های طراحی وب سایت خود استفاده کنید ، مهم نیست که چقدر کوچک هستند. به این بازخورد گوش دهید – حتی اگر آن را دوست ندارید و ببینید چه چیزهایی می توانید یاد بگیرید.

جدا از اولویت بصری ، آیا شخصی که بازخورد می دهد پیشنهادهایی برای بهتر عملکرد وب سایت ارائه داده است؟ آیا آنها می توانند به راحتی هدف طراحی را درک کنند؟ آیا آنها با پیام رسانی ارتباط برقرار کردند؟

30. به یادگیری چیزهای جدید ادامه دهید

طراحی وب را بیاموزید

برای اینکه یک طراح وب سایت عالی باشید ، فقط باید به بازی ، تلاش و یادگیری چیزهای جدید ادامه دهید. نکته ای برای شبکه سازی و برقراری ارتباط با دیگران در این زمینه بیان کنید تا بتوانید در بالای تکنیک ها و تغییرات بصری مورد تقاضا باشید.

اگر به دنبال یادگیری طراحی وب سایت هستید ، این احتمالاً کاری است که شما مرتباً انجام می دهید. اما این یک زمینه در حال تکامل است و تقریباً هر روز تغییر می کند. فقط از هرکسی که این کار را می کند س askال کنید.

بازدیدها: 6

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا