پیش بینی قیمت کاردانو (ADA)؛ قیمت آدا در سال ۲۰۲۲

5/5 - (1 امتیاز)

تاریخچه قیمت کاردانو (آدا)

بعد از اینکه چارلز هاسکینسون کاردانو را در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی کرد تنها چهار سال طول کشید تا کاردانو به دهمین رمزارز بزرگ جهان از نظر ارزش بازار تبدیل شود.

ارزش بازار و قیمت هر کوین کاردانو در نوامبر ۲۰۲۰ به ترتیب ۳/۳ میلیارد دلار و ۰/۱۰۷۱۸۲ دلار بود و یکی از ارزان‌ترین رمزارزهای بازار محسوب می‌شد. به طور مفصل در مورد این ارز دیجیتال صحبت شده است.

سال ۲۰۱۷

تیم توسعه کاردانو در جریان عرضه اولیه کوین این پروژه بیش از ۶۳ میلیون دلار سرمایه جذب کرد. کاردانو در طول اولین هفته پس از معرفی رشد قابل ملاحظه‌ای را در قیمت خود تجربه کرد و تا ۱ اکتبر ۲۰۱۷ ارزش بازار آن به بیش از ۶۰۰ میلیون دلار رسید.

کاردانو به سرعت در چندین صرافی بزرگ رمزارزها لیس شد. قیمت کاردانو در ۲۹ نوامبر ۲۰۱۷ بیش از ۱۴۲ درصد افزایش یافته و ارزش بازار آن را به ۳/۵ میلیارد دلار رسید.

سال ۲۰۱۸

در اوایل ژانویه ۲۰۱۸ قیمت این آلت کوین رکورد تاریخی ۱/۱۶۲ دلار را ثبت کرد و ارزش بازار آن در رشدی بی‌سابقه به بیش از ۳۳ میلیارد دلار رسید. متأسفانه، این رشد کوتاه مدت بود و پس از مدت کوتاهی قیمت وارد فاز نزولی شد. در جریان بازار خرسی این مقطع قیمت کاردانو با ریزش چشمگیر به زیر ۰/۰۴ دلار کاهش یافت و سال ۲۰۱۸ را در این محدوده قیمتی به پایان برد.

سال ۲۰۱۹

کنترل بازار کاردانو در نیمه اول سال ۲۰۱۹ در دست گاوها بود. در ابتدا، قیمت این رمزارز تا نهم ژانویه به ۰/۰۵ دلار رسید اما در ششم فوریه به محدوده ۰/۰۳۵ دلار کاهش یافت و در محدوده به خوبی حمایت شد. در این محدوده خریداران وارد بازار شده و تا دهم آوریل قیمت کاردانو را به ۰/۱۰ دلار رساندند.

کاردانو پس از اصلاح قیمت به محدوده ۰/۰۵۷ دلار پنج بار تلاش کرد تا مقاومت مهم ۰/۱۰ دلار را بشکند. در ۲۶ ژوئن ۲۰۱۹ کاردانو توانست به محدوده ۰/۱۱ دلار برسد اما فروشندگان وارد بازار شدند و دوباره قیمت را پایین آوردند. بقیه سال برای کاردانو نزولی بود و این رمزارز در ماه دسامبر به سختی توانست در محدوده ۰/۰۳ دلار حمایت پیدا کند.

سال ۲۰۲۰

در ادامه روند نزولی قبلی، کاردانو در ابتدای ژانویه در محدوده ۰/۰۳ دلار معامله شد. پس از نوسان‌های متعدد، قیمت کاردانو در اواسط فوریه به ۰/۰۶ دلار رسید اما بعد از مدتی دوباره شروع به کاهش کرد.

در مارس با سقوط بازار ارزهای دیجیتال به دلیل شیوع کووید ۱۹ قیمت رمزارز کاردانو به ۰/۰۲ دلار سقوط کرد. در چند هفته بعد و با بازگشت تدریجی بازار، قیمت در پایان ماه جولای به ۰/۱۵ دلار افزایش یافت.

در ادامه نوسان‌های شدید بازار، قیمت دوباره تا پایان سپتامبر به ۰/۰۷ دلار کاهش یافت. این بار خریداران قدرت بسیار بالایی نشان دادند و با خریدهای بی‌وقفه قیمت کاردانو را تا پایان ماه نوامبر به محدوده جذاب ۰/۱۷ دلار رساندند؛ یکی از دلایل این صعود بزرگ رشد ادامه‌دار قیمت بیت کوین بود. کاردانو پس از تجربه کردن دوره‌هایی از نوسان توانست سال ۲۰۲۰ را در محدوده قیمتی ۰/۱۷ دلار به پایان برساند.

پیش بینی روند افزایش قیمت کاردانو تا سال ۲۰۲۳

در زمان نگارش این مقاله (نیمه دوم مهر ۱۴۰۰) قیمت کاردانو در محدوده ۲/۲ دلار است که ممکن است در آینده نزدیک شاهد تغییر باشد. اگرچه این قیمت نمی‌تواند با ارزش بیت کوین که در حال حاضر در حدود ۵۸۰۰۰ دلار است رقابت کند اما قطعاً درصد تغییر قیمت کاردانو در چند سال گذشته کاملاً سرسام آور بوده است.

این رشد به گونه‌ای بود که در گذشته نزدیک توانست جایگاه مهمی در بازار برای کاردانو به دست آورد و آن را در رتبه سوم بزرگ‌ترین رمزارزهای جهان قرار داد. اما پلتفرم کاردانو نتوانست به یکی از هدف خود که سه رقمی شدن ارزش بازار بود برسد و در محدوده ۹۸/۹۱ میلیارد دلار متوقف شد.

کاردانو با پیشی گرفتن از رقبایی مانند لایت کوین و ریپل در حال حاضر یکی از پلتفرم‌های نوظهور در دنیای رمزارزها است. اما قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۱ و سال‌های بعد چقدر خواهد بود؟ آیا کاردانو سرمایه‌گذاری خوبی است؟ و در نهایت، آیا کاردانو می‌تواند جایگاهی در پورتفولیوی سرمایه گذاران داشته باشد؟

پیش بینی قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۲

اگر کاردانو بتواند امسال در در قیمت‌های پیش بینی شده به پایان برساند ممکن است در سال ۲۰۲۲ روند صعودی خود را ادامه دهد. بنابراین، در صورت موفقیت آمیز بودن توسعه قراردادهای هوشمند این امکان وجود دارد که معاملات کاردانو در آغاز سال ۲۰۲۲ بین قیمت‌های ۵/۲۴۴ دلار تا ۷/۳۴۲ دلار یا بیشتر انجام شود.

با این حال، اگر امسال با سقوط قیمت در تله خرسی و رسیدن به کف‌های قبلی به پایان برسد ممکن است کاردانو در سال آینده بین ۲/۲۹۸ دلار تا ۲/۵۲۱ دلار معامله شود.

اگر افراد مشهور بیشتری در مورد پیامدهای زیست محیطی غول‌های رمزارزی مانند بیت کوین بحث کنند به احتمال زیاد قیمت کاردانو در نهایت افزایش یافته و به ۱۵/۱۷ دلار خواهد رسید زیرا در این صورت کاردانو جایگزین بهتری نسبت به بیت کوین به نظر می‌رسد و بسیاری از مردم به آن روی می‌آورند.

در سوی دیگر، اگر مشکلات پیش آمده در مورد قابلیت استفاده از روش اثبات شبکه کاردانو همچنان ادامه پیدا کند ممکن است بسیاری از سرمایه‌گذاران توکن‌های خود را فروخته و قیمت آدا با ریزش شدید به سطح ۳/۹۹ دلار کاهش یابد.

پیش بینی قیمت کاردانو برای سال ۲۰۲۵

اگر در پنج سال آینده کاردانو سیستم رأی گیری باز خود را پیاده کند این شبکه ممکن است بخشی از معامله‌گران خود را از دست بدهد در نتیجه قیمت توکن آدا  به نزدیکی ۷/۸۶ دلار کاهش یابد.

با این حال، با توجه به اینکه کاردانو سیستم‌های پیشگیری از اشکال خود را بهبود بخشیده است و اگر بتواند در طول این پنج سال عملکرد مؤثر این سیستم‌ها را حفظ کند ممکن است قیمت توکن آن به طور متوسط در محدوده ۱۲/۷۳ دلار در نوسان باشد.

در سوی دیگر، اگر کاردانو بتواند چندین پروژه و همکاری را که به بهبود امنیت دو لایه‌ای آن کمک کند راه‌اندازی کند ممکن است قیمت توکن‌های آن افزایش یابد. همچنین، به روزرسانی‌های جدید در قراردادهای هوشمند ممکن است به زودی به عملکرد کارآمد برسند در نتیجه قیمت کاردانو تا پایان پنج سال آینده به سقف ۲۵/۳۷ دلار برسد.

با توجه به گفته‌های بالا می‌توان گفت متوسط ​​قیمت پیش بینی شده برای کاردانو تا سال ۲۰۲۵ در حدود ۱۰ دلار است.

پیش بینی قیمت کاردانو برای سال ۲۰۳۰

هرچه سرمایه‌گذاری بلند مدت‌تر باشد پیش بینی نتیجه آن دشوارتر است. با این حال، نکات مثبت متعددی در مورد کاردانو وجود دارد. این پلتفرم به خوبی با تغییر سازگار می‌شود، نقشه راه بسیار خوبی دارد، یک تیم متعهد و با استعداد آن را رهبری می‌کند، و با محیط زیست سازگار است.

همه این عوامل به این معنی است که کاردانو آمده است که بماند. اگرچه پیش بینی کردن قیمت کاردانو در سال ۲۰۳۰ و بعدتر غیرممکن است اما شکی نیست که این پروژه یک سرمایه گذاری بلند مدت خوب است.

به احتمال زیاد قیمت کاردانو همچنان روند رو به رشدش را حفظ کند و حتی ممکن است در سال ۲۰۳۰ به مرز ۵۰ دلار برسد.

بازدیدها: 79

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا