طراحی سایت در تهران

Rate this post

طراحی وب چیست؟ راهنمای نهایی برای طراحی وب سایت

طراحی سایت در تهران >>> طراحی وب ، فرآیند برنامه ریزی ، ایده پردازی و تنظیم محتوای بصورت آنلاین است. امروزه طراحی وب سایت فراتر از زیبایی است و شامل عملکرد کلی وب سایت است. طراحی وب همچنین شامل برنامه های وب ، برنامه های تلفن همراه و طراحی رابط کاربر است. 

آیا می دانید طراحی وب می تواند تأثیر زیادی در عملکرد شما در موتورهای جستجو مانند Google داشته باشد؟ این مقاله به شما اطلاعات مفیدی در مورد چگونگی ایجاد وب سایتی می دهد که نه تنها خوب به نظر می رسد ، بلکه عملکرد مناسبی دارد و رتبه بالایی در جستجو دارد. 

در این مقاله:

 • الهام یافتن
 • انتخاب ابزار طراحی وب
 • عناصر بصری
 • عناصر عملکردی
 • انواع طراحی وب: تطبیقی ​​در مقابل پاسخگو

الهام یافتن

طراحان در همه جا به دنبال الهام هستند. در اینجا برخی از بهترین سایت ها برای کمک به روان کردن آب خلاقیتان آورده شده است: 

 • بهانه
 • Pinterest
 • عوود
 • الهام از طراحی وب
 • سایت الهام بخش

انتخاب ابزار طراحی وب

طراحی سایت در تهران

برای طراحی وب سایت دو روش اصلی وجود دارد: استفاده از برنامه دسک تاپ یا استفاده از وب سایت ساز. ابزاری که تصمیم دارید از آن استفاده کنید بسته به اندازه تیم ، بودجه و نوع سایتی که می خواهید بسازید و نیازهای فنی آن بسیار متفاوت خواهد بود. 

1. برنامه های دسک تاپ 

برنامه های دسک تاپ نیاز دارند که طراحان طرح خود را ایجاد کرده و آن را برای یک تیم توسعه دهنده ارسال کنند که سپس می تواند طرح را به کد تبدیل کند. مشهورترین برنامه های دسک تاپ برای طراحی وب سایت ها ، فتوشاپ و Sketch هستند . 

به طور معمول ، این استاندارد برای وب سایت های بزرگ و / یا پیچیده است زیرا به طراح اجازه می دهد تا بر روی ظاهر و احساس کلی تمرکز کند ، در حالی که تمام چالش های فنی به تیم توسعه منتقل می شود. متأسفانه ، این فرایند می تواند گران و وقت گیر باشد زیرا منابع متعدد ، مجموعه مهارت ها و اعضای تیم مورد نیاز است. 

برای جلوگیری از مشارکت یک توسعه دهنده ، استفاده از یک سازنده وب سایت برای طراحی وب سایت با نیازهای فنی کمتر مفید است. 

2. سازندگان وب سایت

امروزه بسیاری از سازندگان وب سایت در بازار وجود دارند که طیف گسترده ای از ویژگی ها و خدمات را ارائه می دهند. WIX ، Squarespace در ، Webflow و PageCloud ، فقط چند نمونه از سازندگان وب سایت محبوب است که در قابلیت های طراحی، گزینه های قالب، قیمت، و تجربه در حال ویرایش کلی متفاوت است. حتماً تحقیق خود را انجام دهید ، آزمایشات آزمایشی رایگان انجام دهید و مشخص کنید کدام یک از بسترها بیشتر با وب سایت شما متناسب است. 

سازندگان وب سایت یا وب سایت های سازگار یا پاسخگو ایجاد می کنند که تجارب مختلف ساخت را ارائه می دهند. این مفاهیم در زیر با جزئیات بیشتری مورد بحث قرار می گیرند تا بتوانید به بهترین وجه درک کنید کدام سازنده ها برای شما کار می کنند. اگر نمی دانید چگونه کدگذاری کنید ، آشنایی با آزادی ها و محدودیت های مختلف ابزار طراحی وب سایت ضروری است. به عنوان مثال ، گرچه وردپرس پرکاربردترین پلتفرم وب سایت است ، اما به دلیل محدود بودن گزینه های سفارشی سازی ، مورد پسند طراحان بصری نیست.  

قبل از شروع به ساختن وب سایت ، نیازهای وب سایت خود را تعیین کنید: آیا یک گالری عکس ایجاد می کنید؟ هر چند وقت یک بار سایت خود را به روز می کنید؟ آیا به فرم تماس نیاز دارید؟ یک سازنده وب سایت انتخاب کنید که بتواند به شما در دستیابی به این اهداف کمک کند. 

طراحی سایت در تهران

عناصر طراحی وب

هنگام طراحی یک وب سایت ، مهم است که هم از نظر ظاهر و هم از نظر عملکرد سایت در نظر گرفته شود. ادغام این عناصر قابلیت استفاده و عملکرد کلی سایت را به حداکثر می رساند. قابلیت استفاده سایت شما شامل عناصری از جمله رابط کاربری آسان برای استفاده ، استفاده مناسب از گرافیک و تصاویر ، نوشتاری متن و متناسب با موقعیت مناسب و طرح رنگی است. عملکرد سایت شما به سرعت ، رتبه بندی ، جستجو و توانایی جذب مخاطب شما اشاره دارد. 

عناصر بصری

در اینجا یک مرور کلی از عناصری است که باید هنگام طراحی وب سایت خود در نظر بگیرید تا مطمئن شوید همه چیز به خوبی با هم کار می کنند. هر بخش نکات و نکاتی را برای کمک به شما در شروع کار ارائه می دهد. 

طراحی سایت در تهران

 • کپی مکتوب

کپی مکتوب

اصولاً ظاهر و متن وب سایت شما دست به دست هم می دهد. مهم است که نویسندگان و طراحان محتوای شما با هم کار کنند تا یک طراحی منسجم با عناصر متعادل ایجاد کنند. بر روی ایجاد تکه های متن (با استفاده از بلوک های متنی) تمرکز کنید تا از گرافیک و تصاویر خود تعریف کنید. 

قلم ها

قلم انتخاب کنید که از طراحی کلی شما تعریف کند. قلم باید با طرح رنگی ، گرافیکی ، تصاویر شما جفت شود و لحن کلی وب سایت شما را تقویت کند. ابزارهایی مانند Canva’s Font Combinator به شما کمک می کنند تا مطابقت مناسبی برای قلم خود پیدا کنید. ابزارهای طراحی وب مانند PageCloud حتی شامل چندین جفت فونت در برنامه خود هستند .

طراحی سایت در تهران

رنگها

رنگ ها یکی از مهمترین عناصری است که باید هنگام طراحی وب سایت مورد توجه قرار گیرد. بخاطر داشته باشید که بسیاری از سو many تفاهمات در مورد روانشناسی رنگ وجود دارد و تمرکز روی رنگهایی که از طراحی و لحن کلی وب سایت شما تعریف می کنند مهمتر است. رنگ بندی خود را با نام تجاری خود و پیام هایی که می خواهید به مخاطبان خود منتقل کنید تنظیم کنید. 

طراحی سایت در تهران

(منبع:  www.freshconsulting.com )

طراحی سایت در تهران

چیدمان

نحوه تصمیم گیری برای تنظیم محتوای خود تأثیر چشمگیری در قابلیت استفاده و عملکرد سایت شما خواهد داشت. هیچ قانون خاصی برای انتخاب طرح وجود ندارد ، با این حال ، چند اصل اصلی وجود دارد که باید بخاطر بسپارید . اطمینان حاصل کنید که نیازهای مخاطب مورد نظر خود را در نظر داشته باشید و از استفاده از طرح تحریک بیش از حد که ممکن است پیام هایی را که می خواهید منتقل کند ، جلوگیری کند ، خودداری کنید. 

شکل ها

استفاده از عناصر گرافیکی در طراحی وب می تواند به یکپارچه سازی متن و تصاویر کمک کند و به ظاهر کلی سایت کمک کند. ترکیب رنگ ها و اشکال زیبا می تواند به توجه بازدید کنندگان سایت شما کمک کرده و به جریان کلی سایت شما کمک کند. 

طراحی سایت در تهران

طراحی سایت در تهران

فاصله

فاصله گذاری یک عنصر کلیدی برای ایجاد وب سایت هایی است که از نظر بصری دلپذیر و آسان هستند. هر عنصر در طراحی شما به یک روش یا دیگری فاصله را در بر خواهد گرفت. استفاده مناسب از فضای خالی در ایجاد طرحی که متن ، عکس و گرافیک را کاملا متعادل کند بسیار مهم است. ثابت نگه داشتن فاصله شما می تواند به کاربران شما در پیمایش وب سایت شما با سهولت کمک کند. مفهوم فضای سفید قطعاً در اولویت طراحان وب مدرن است. 

طراحی سایت در تهران

تصاویر و نمادها

طراحی های شگفت انگیز می توانند اطلاعات زیادی را فقط در چند ثانیه برقرار کنند. این کار با استفاده از تصاویر و آیکون های قدرتمند امکان پذیر است. تصاویر و نمادهایی را انتخاب کنید که پیام شما را پشتیبانی و تقویت می کنند. جستجوی سریع Google برای تصاویر و نمادهای سهام هزاران گزینه ایجاد می کند. برای کمک به ساده شدن جستجوی خود ، در اینجا چند مورد دلخواه آورده شده است: 

تصاویر و نمادهای رایگان

تصاویر و نمادهای برتر

ایده های V

ادغام فیلم ها در طراحی وب به طور فزاینده ای در میان طراحان محبوب می شود. هنگامی که به درستی استفاده می شود ، فیلم ها به شما کمک می کنند پیامی را که نمی تواند به درستی از طریق متن یا تصویر منتقل شود تجربه یا درک کنند. به خاطر داشته باشید که مانند روشن بودن صفحه تلویزیون در رستوران ، چشمان بازدید کنندگان به سمت تصاویر متحرک جلب می شود. اطمینان حاصل کنید که فیلم های شما با عناصر مهم دیگر رقابت نمی کنند و از آنها کم نمی کنند. 

عناصر عملکردی

این عناصر کاربردی ضروری است که هنگام طراحی وب سایت خود در نظر بگیرید. وب سایتی که به درستی کار کند برای رتبه بندی بالا در موتورهای جستجو و ارائه بهترین تجربه به کاربران بسیار حیاتی است. 

جهت یابی

پیمایش وب سایت شما یکی از عناصر اصلی است که عملکرد صحیح وب سایت شما را تعیین می کند. بسته به مخاطبان شما ، پیمایش شما می تواند اهداف مختلفی داشته باشد: کمک به بازدید کنندگان برای اولین بار در کشف آنچه سایت شما ارائه می دهد ، دسترسی آسان به صفحات شما برای بازگشت بازدیدکنندگان و بهبود تجربه کلی هر بازدید کننده. برای نکات بیشتر در مورد پیمایش ، این بهترین روش ها را بررسی کنید . 

تعاملات کاربر 

بازدید کنندگان سایت شما بسته به دستگاه آنها چندین روش برای تعامل با سایت شما دارند (پیمایش ، کلیک ، تایپ کردن و غیره). بهترین طراحی وب سایت این تعاملات را ساده می کند تا به کاربر حس کنترل بودن آنها را بدهد. در اینجا چند نمونه هستند: 

 • هرگز صدا یا فیلم را خودکار پخش
  نکنید هرگز متن را زیر خط نگیرید ، مگر اینکه قابل کلیک باشد 
 • اطمینان حاصل کنید که همه فرم ها برای  تلفن همراه مناسب هستند
 • از پاپ آپ خودداری کنید 
 • از جک اسکرول  خودداری کنید 

تصاوير متحرك

تعداد زیادی از تکنیک های انیمیشن وب وجود دارد که می تواند به شما در جلب توجه بازدید کننده کمک کند و به بازدیدکنندگان شما اجازه می دهد با بازخورد با سایت شما ارتباط برقرار کنند. به عنوان مثال ، افزودن دکمه ها یا فرم های “مانند” می تواند بازدیدکنندگان سایت شما را درگیر خود کند. اگر در زمینه طراحی وب تازه کار هستید ، توصیه می کنیم انیمیشن های خود را ساده نگه دارید تا از مداخله برنامه نویس جلوگیری کنید. 

طراحی سایت در تهران

طراحی سایت در تهران

سرعت

هیچ کس یک وب سایت کند را دوست ندارد. بیش از چند ثانیه انتظار برای بارگیری یک صفحه می تواند به سرعت بازدید کننده را از ماندن یا بازگشت به سایت شما باز دارد. صرف نظر از زیبایی ، اگر سایت شما به سرعت بارگیری نشود ، در جستجو عملکرد خوبی نخواهد داشت (یعنی در Google رتبه بالایی نخواهد داشت). 

سازندگان برتر سایت معمولاً محتوای شما را برای زمان بارگذاری سریعتر فشرده می کنند ، اما هیچ تضمینی وجود ندارد. حتماً تحقیق کنید که سازندگان سایت برای محتوایی که در سایت خود دارید بهترین کار را خواهند کرد. به عنوان مثال ، PageCloud تصاویر شما را بهینه می کند تا از بارگذاری سریع سایت های دارای عکس های بزرگ و یا چند عکس اطمینان حاصل کند. 

ساختار سایت

ساختار یک وب سایت هم در تجربه کاربر (UX) و هم در بهینه سازی موتور جستجو (SEO) نقش مهمی دارد. کاربران شما باید بتوانند به راحتی از طریق وب سایت شما پیمایش کنند بدون اینکه با مشکلات ساختاری روبرو شوند. اگر کاربران هنگام تلاش برای پیمایش در سایت شما گم شده باشند ، احتمال “خزنده ها” نیز وجود دارد. خزنده (یا ربات) یک برنامه خودکار است که از طریق وب سایت شما جستجو می کند و می تواند عملکرد آن را تعیین کند. ناوبری ضعیف می تواند منجر به تجربه کاربری ضعیف و رتبه بندی سایت شود. 

سازگاری بین مرورگر متقابل و میان دستگاه

یک طراحی عالی باید در تمام دستگاه ها و مرورگرها صیقلی به نظر برسد (بله ، حتی اینترنت اکسپلورر). اگر سایت خود را از ابتدا می سازید ، توصیه می کنیم از یک ابزار آزمایش بین مرورگر استفاده کنید تا این روند خسته کننده را سریعتر و کارآمدتر کنید. از طرف دیگر ، اگر از یک پلت فرم ساخت وب سایت استفاده می کنید ، آزمایش توسعه مرورگر معمولاً توسط تیم توسعه دهنده شرکت انجام می شود و به شما امکان می دهد روی طراحی تمرکز کنید. 

انواع طراحی وب سایت: سازگار در مقابل پاسخگو

شناخت نکات مثبت و منفی وب سایت های سازگار و پاسخگو به شما کمک می کند تا مشخص کنید کدام سازنده وب سایت برای نیازهای طراحی وب سایت شما بهترین کار را خواهد کرد. 

ممکن است به صورت آنلاین با مقالاتی روبرو شوید که در مورد مجموعه ای از سبکهای مختلف طراحی وب سایت (ثابت ، ثابت ، روان و غیره) صحبت می کنند. با این حال ، در دنیای موبایل محور امروز ، فقط دو سبک وب سایت وجود دارد که می توان از آنها برای طراحی صحیح وب سایت استفاده کرد: انطباقی و پاسخگو. 

وب سایت های سازگار

طراحی وب انطباقی از دو یا چند نسخه از وب سایت استفاده می کند که برای اندازه های خاص صفحه نمایش سفارشی شده اند. وب سایت های سازگار را می توان بر اساس نحوه تشخیص سایت برای اندازه مورد نیاز به دو دسته اصلی تقسیم کرد:

1. بر اساس نوع دستگاه سازگار می شود 

هنگامی که مرورگر شما به وب سایتی متصل می شود ، درخواست HTTP شامل فیلدی به نام “user-agent” می شود که سرور را در مورد نوع دستگاهی که می خواهد صفحه را مشاهده کند ، مطلع می کند. وب سایت تطبیقی ​​می داند که چه نسخه ای از سایت را بر اساس دستگاهی که سعی در دستیابی به آن دارد (مثلا دسک تاپ ، موبایل ، رایانه لوحی) نمایش دهد. اگر پنجره مرورگر را روی میز کار کوچک کنید ، مشکلات به وجود می آیند زیرا صفحه به جای کوچک شدن در اندازه جدید ، همچنان “نسخه دسک تاپ” را نشان می دهد. 

2. بر اساس عرض مرورگر سازگار است 

وب سایت به جای استفاده از “عامل کاربر” ، از کوئری های رسانه (ویژگی CSS که به یک صفحه وب امکان می دهد تا با اندازه های مختلف صفحه سازگار شود) و نقاط شکست (اندازه های مشخص عرض) برای جابجایی بین نسخه ها استفاده می کند. بنابراین به جای داشتن نسخه دسک تاپ ، تبلت و موبایل ، نسخه های 1080px ، 768px و 480px خواهید داشت. این قابلیت انعطاف پذیری بیشتری هنگام طراحی را فراهم می کند ، و به دلیل اینکه وب سایت شما بر اساس عرض صفحه سازگار می شود ، یک تجربه مشاهده بهتر خواهید داشت.

طراحی سایت در تهران

(اعتبار تصویر:  UX Alpaca )

طراحی سایت در تهران

طرفداران 

 • ویرایش WYSIWYG (آنچه می بینید همان چیزی است که می گیرید) 
 • طرح های سفارشی بدون کد سریعتر و آسان تر ساخته می شوند 
 • سازگاری بین مرورگر و دستگاه متقابل 
 • صفحات بارگیری سریع

منفی ها 

 • وب سایتهایی که از “نوع دستگاه” استفاده می کنند ، هنگام مشاهده در پنجره مرورگر کوچکتر روی دسک تاپ ، ممکن است شکسته به نظر برسند
 • محدودیت در برخی از اثرات که فقط سایت های پاسخگو می توانند انجام دهند

سازندگان وب سایت سازگار 

بدون شک Wix و PageCloud دو بهترین وب سایت ساز بصری در بازار امروز هستند. هر دو از یک رویکرد انطباقی استفاده می کنند ، به این معنی که قابلیت کشیدن و رها کردن و WYSIWYG هیچ یک از آنها نیست. بدون نیاز به نوشتن یک خط کد ، می توانید تقریباً هر چیزی را بسازید. 

Wix از سال 2006 آغاز به کار کرده و از آن زمان طیف گسترده ای از ویژگی ها و الگوها را متناسب با هر نیاز تجاری ایجاد کرده است. امروزه ، این یکی از ساده ترین ابزارها برای مبتدیان است. 

Wix از سال 2006 آغاز به کار کرده و از آن زمان طیف گسترده ای از ویژگی ها و الگوها را متناسب با هر نیاز تجاری ایجاد کرده است. امروزه ، این یکی از ساده ترین ابزارها برای مبتدیان است. 

اگرچه انتخاب برنده در این گروه دشوار است ، اما در اینجا چند نکته وجود دارد که باید بخاطر بسپارید: 

 • اگر به دنبال شخصی سازی ترین تجربه هستید ، PageCloud را انتخاب کنید. 
 • اگر به دنبال چیزی واقعاً آسان هستید و تجربه زیادی در طراحی ندارید ، Wix را انتخاب کنید. 
 • اگر می خواهید با یک توسعه دهنده کار کنید ، PageCloud را انتخاب کنید. 
 • اگر گزینه های الگو زیادی می خواهید ، Wix را انتخاب کنید.
 • اگر از میانبرها و تجربه موجود در برنامه های انتشار دسک تاپ استفاده می کنید ، PageCloud را انتخاب کنید.

از آنجا که هر دو سیستم عامل آزمایشی رایگان را ارائه می دهند ، توصیه می کنیم قبل از تصمیم گیری هر دو را امتحان کنید. 

طراحی سایت در تهران

پاسخگو سازندگان وب سایت 

ابزارهایی مانند Squarespace به سازندگان وب سایت پاسخگو پیشنهاد می کنند ، با این حال ، این بدان معنی است که تجربه ویرایش شما محدودتر است. ایجاد یک وب سایت روان پاسخگو کار سختی است و بدون دانستن نحوه کدگذاری ، ساختن وب سایت های منحصر به فرد با استفاده از سازندگان وب سایت های پاسخگو تقریباً غیرممکن است. 

این جایی است که ابزار طراحی وب پیچیده تر، مانند Webflow و Froont ، به بازی می آیند. در اینجا برخی از موارد مثبت و منفی وجود دارد که باید هنگام استفاده از یکی از این ابزارها در نظر بگیرید: 

طرفداران 

 • امکان ایجاد سایت های پاسخگو سفارشی بدون نیاز به نوشتن کد
 • کنترل بی نظیر بر روی هر عنصر موجود در صفحه 
 • امکان صادرات کد برای میزبانی در جای دیگر 

منفی ها 

 • ابزار پیچیده با منحنی یادگیری شیب دار
 • روند طراحی کندتر از سازندگان وب سایت سازگار

مراحل بعدی 

امیدوارم این مقاله به شما در درک بهتر موارد ضروری در طراحی وب کمک کرده باشد. برای بررسی ، بیایید نگاهی به برخی از عناصر اصلی در طراحی وب سایت بیندازیم که هم زیبا و هم کاربردی باشد: 

1. کاربر همیشه حرف اول را می زند: تجربه کاربر باید در خط مقدم طراحی شما باشد ، زیرا در نهایت کاربران شما می توانند تعیین کنند که وب سایت شما ارزش بازدید را دارد. 

2. بهترین سازنده وب سایت را برای نیازهای خود انتخاب کنید: از خود بپرسید که عملکردهای اصلی وب سایت شما چه خواهد بود و یک سازنده وب سایت انتخاب کنید که اطمینان حاصل شود این نیازها را برآورده می کنید. 

3. متعادل سازی عناصر بصری: حفظ تعادل بین متن ، گرافیک ، مالتی مدیا و طرح رنگ مهم است تا از ایجاد وب سایت با تحریک بیش از حد که پیام های شما در تلاش برای انتقال است ، جلوگیری کند.

اکنون که به اصول طراحی وب سایت تسلط دارید ، حتماً برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع سازندگان وب سایت ، روند طراحی ، عناصر طراحی و موارد دیگر ، پست های بیشتری را بررسی کنید. 

بازدیدها: 8

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا