توسعه دهنده وب چیست؟

Rate this post
توسعه دهنده وب چیست: درک اینکه توسعه وب چیست

توسعه دهنده وب چیست؟ و برنامه نویس وب کیست؟

از زمان آغاز فعالیت خود در اواخر قرن 20 ، اینترنت رشد چشمگیری داشته است . در دنیای مدرن ، درصد زیادی از مردم هر روز از اینترنت و انواع وب سایت ها استفاده می کنند. به طور طبیعی ، برخی از افراد تصمیم می گیرند که ایجاد آنها را بیاموزند ، بنابراین “توسعه دهنده وب چیست؟” یک سوال معمول است 

توسعه وب به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از جذاب ترین و پردرآمدترین گزینه های شغلی در دنیای مدرن است. اما توسعه دهنده وب چیست و شخص دقیقاً چه کاری انجام می دهد؟

شاید به این فکر کرده باشید که یک یا دو زبان برنامه نویسی یاد بگیرید و یک توسعه دهنده وب شوید. خوشبختانه برای شما ، ما می فهمیم که توسعه دهندگان مشتاق وب در مورد این حرفه سوالاتی دارند ، به همین دلیل ما این راهنمای جامع را ارائه داده ایم که هدف آن پاسخ به س .الات فوق و موارد دیگر است.

ما به انواع برنامه نویسان وب و بحث در مورد طراحی وب درمورد توسعه وب نگاه خواهیم کرد . ما همچنین برخی از محبوب ترین زبانهای برنامه نویسی را برای توسعه دهندگان مشتاق وب ، از جمله پایتون ، جاوا اسکریپت و HTML را پوشش خواهیم داد.

فهرست مطالب

 • 1. اولویت توسعه دهنده وب چیست؟
 • 2. انواع توسعه دهندگان وب چیست؟
 • 2.1 توسعه دهنده Front-End
 • 2.2. توسعه دهنده Back-End
 • 2.3 توسعه دهنده تمام پشته
 • 3. چگونه می توان یک توسعه دهنده وب بود
 • 4. طراحی وب در مقابل توسعه وب
 • 5. زبانهای محبوب برای توسعه وب
 • 5.1 HTML
 • 5.2 CSS
 • 5.3 جاوا اسکریپت
 • 5.4 PHP
 • 5.5 جاوا
 • 6. در مسیر خود به سمت توسعه دهنده وب

اولویت توسعه دهنده وب چیست؟

برای پاسخ به سوال ” توسعه دهنده وب چیست؟” ، ابتدا باید ببینیم که یک توسعه دهنده وب چه کاری انجام می دهد و چگونه آنها را انجام می دهد.

توسعه دهنده یا برنامه نویس وب کسی است که یک طراحی وب را می گیرد – که توسط مشتری یا تیم طراحی ایجاد شده است – و آن را به وب سایت تبدیل می کند .

آنها این کار را با نوشتن خطوط و خطوط کد پیچیده ، با استفاده از زبانهای مختلف انجام می دهند. توسعه دهندگان وب کار بسیار دشواری دارند ، زیرا آنها در اصل باید زبانی را که ما می فهمیم مانند انگلیسی بگیرند و آن را به زبانی که کامپیوتر برای آن می فهمد ترجمه کنند ، مانند پایتون یا HTML .

توسعه دهنده وب چیست: توسعه وب سایت

همانطور که می توانید تصور کنید ، این می تواند وقت و تلاش زیادی را صرف کند و به درک پیچیده ای از زبانهای مختلف برنامه نویسی و نحوه استفاده از آنها نیاز دارد. انواع مختلف توسعه دهندگان در زمینه های مختلف تخصص دارند ، به این معنی که پروژه های وب بزرگ معمولاً همکاری چندین توسعه دهنده مختلف هستند.

انواع توسعه دهندگان وب چیست؟

متأسفانه ، سوال ” یک توسعه دهنده وب چه کاری انجام می دهد؟” یک پاسخ ساده ندارد همانطور که در بالا اشاره شد ، انواع مختلفی از توسعه دهندگان وب وجود دارد که هر یک از آنها بر جنبه متفاوتی از ایجاد وب سایت تمرکز دارند.

برای درک اینکه یک توسعه دهنده وب چیست ، بسیار مهم است که بدانید سه نوع اصلی توسعه دهندگان از نوع front-end ، back-end و full-stack هستند .

توسعه دهندگان Front-End مسئول بخشهایی از یک وب سایت هستند که مردم آنها را می بینند و با آنها تعامل می کنند ، توسعه دهندگان Back-back مسئول کد پشت صحنه ای هستند که نحوه بارگیری و راه اندازی یک وب سایت را کنترل می کند و توسعه دهندگان تمام پشته نیز کمی از همه کارها را انجام می دهند. .

توسعه دهنده Front-End

توسعه دهنده Front-end کسی است که مشتری از طریق وب سایت تیم طراحی خود را می گیرد و کدهای لازم برای پیاده سازی آن را در وب می نویسد . یک توسعه دهنده وب جلوی مناسب حداقل به سه زبان برنامه نویسی – HTML ، CSS و JavaScript مسلط خواهد بود .

توسعه دهنده وب چیست: کد HTML

HTML به آنها اجازه می دهد تا محتوای وب سایت را در حالی که آن را به عناوین ، پاراگراف ها و جداول تقسیم می کند ، اضافه کنند. CSS به شما اجازه می دهد تا یک توسعه دهنده مناسب محتوا را تایپ کرده و مواردی مانند رنگ ، اندازه و حاشیه را تغییر دهد. جاوا اسکریپت امکان جمع شدن عناصر تعاملی مانند دکمه های فشار را فراهم می کند. بعداً در مورد این زبانها جزئیات بیشتری خواهیم داد.

بنابراین ، توسعه دهندگان وب در قسمت جلویی یک وب سایت چه کاری انجام می دهند؟

 • آنچه یک توسعه دهنده وب مسئول آن است این است که آنها اطمینان حاصل کنند که تمام محتوایی که برای وب سایت لازم است ، واضح ، قابل مشاهده و در جای مناسب قرار گرفته است . در برخی موارد ، توسعه دهندگان جلویی ممکن است مهارت نوشتن محتوا را داشته باشند ، به آنها این امکان را می دهد که هنگام رفتن به ایجاد محتوای وب سایت بپردازند.
 • آنها اطمینان حاصل می کنند که رنگ های مناسب در مکان های مناسب قرار دارند ، به خصوص در مورد رنگ متن ، رنگ پس زمینه و هدر . برخی از بهترین توسعه دهندگان جلویی نیز طراحان بسیار خوبی هستند که به آنها این امکان را می دهد تا در حین کار چیزهای دیگری را تغییر دهند.
 • آنها اطمینان حاصل می کنند که همه پیوندهای خروجی به درستی قالب بندی شده اند ، همه دکمه ها به درستی کار می کنند و وب سایت پاسخگو و جذاب است . طراحی موبایل معمولاً قسمت بزرگی از کار است ، در حالی که اطمینان از نمایش صحیح وب سایت در همه مرورگرهای وب نیز مهم است.

همانطور که مشاهده می کنید ، پاسخ به سوال “توسعه دهنده وب چیست؟” مطمئناً ساده نیست. حتی توسعه دهندگان جلویی نیز این سخت را دارند و این احتمالاً ساده ترین نوع از سه نوع توسعه برای یادگیری است.

اگر می خواهید به یک توسعه دهنده جلویی تبدیل شوید ، به مقاله ما مراجعه کنید ، که می تواند اسرار تبدیل شدن به یک توسعه دهنده سطح پایین را برای شما بازگو کند .سیستم عامل های یادگیری آنلاین را در کنار هم با دیگران مقایسه کنید

توسعه دهنده Back-End

اگرچه ممکن است به نظر برسد که توسعه دهندگان نسخه های پیشین کاری دشوار دارند که اطمینان حاصل کنند که یک وب سایت عالی به نظر می رسد ، به خوبی کار می کند و دارای محتوای صحیحی است ، اما توسعه دهندگان نسخه های پشت سرگذاشته از آن بسیار بدتر هستند. در حالی که توسعه دهندگان جلویی وظیفه برنامه نویسی سمت مشتری را بر عهده دارند ، توسعه دهندگان back-end باید با سمت سرور سر و کار داشته باشند .

این بدان معنی است که آنها باید کدها و برنامه هایی را ایجاد کنند که سرور وب سایت ، پایگاه داده و هر برنامه کاربردی موجود در آن را تأمین کند . مهمترین چیز به عنوان یک توسعه دهنده back-end این توانایی است که بتوانید یک کد تمیز و کارآمد ایجاد کنید که آنچه را که می خواهید به سریعترین شکل ممکن انجام دهد.

توسعه دهنده وب چیست: برنامه نویس

از آنجا که سرعت وب سایت در هنگام بهینه سازی موتور جستجو (SEO) مورد توجه قرار می گیرد ، یک فاکتور بزرگ در هنگام توسعه نسخه پشتیبان است.

برای توضیح کامل توسعه دهنده وب لازم است بدانید که توسعه دهندگان back-end از طیف گسترده ای از زبانهای مختلف سرور برای ساخت برنامه های پیچیده استفاده می کنند.

برخی از محبوب ترین زبانها شامل PHP ، Python ، Java و Ruby هستند . جاوا اسکریپت نیز به عنوان یک زبان توسعه دهنده ی back-end به طور فزاینده ای در حال گسترش است ، در حالی که SQL معمولاً برای مدیریت و تجزیه و تحلیل داده ها در پایگاه های وب سایت استفاده می شود.

از آنجا که وب سایت های مختلف نیازهای مختلفی دارند ، یک توسعه دهنده عقب باید انعطاف پذیر باشد ، قادر به ایجاد برنامه های مختلف باشد ، و آنها کاملاً باید درک واضح و عمیقی از زبانهایی که استفاده می کنند داشته باشند .

این امر برای اطمینان از اینکه آنها می توانند با اطمینان از ایمن بودن ، مقیاس پذیری و نگهداری آسان برنامه ، به کارآمدترین روش برای ایجاد برنامه مورد نیاز برسند ، بسیار مهم است .

توسعه دهنده تمام پشته

اگر به دنبال پاسخی ساده و سریع برای سوال ” توسعه دهنده وب چیست؟” ، پس یک توسعه دهنده تمام پشته احتمالاً نزدیکترین چیزی است که قصد دارید دریافت کنید.

توسعه دهندگان فول پشته هم استراتژی ها و هم فرایندهای جلو و عقب را می فهمند ، این بدان معنی است که آنها کاملاً برای نظارت بر کل فرآیند موقعیت دارند.

در مورد وب سایت های کوچکی که بودجه زیادی برای توسعه ندارند ، یک توسعه دهنده کامل برای ساخت کل وب سایت معمولاً استخدام می شود . در این حالت ، برای آنها بسیار مهم است که درک کاملی ، عمیق از پیشرفت جلو و عقب و نحوه کار آنها داشته باشند.

یادگیری تکنیک های توسعه کامل پشته دارای مزایای زیادی است ، از جمله:

 • در نهایت به دانش خواهید رسید که می توانید به تنهایی یک وب سایت کامل ایجاد کنید. این باعث می شود که شما بسیار اشتغال بیشتری داشته باشید و امنیت شغلی شما را در آینده افزایش دهد.
 • شما به عنوان یک برنامه نویس کامل ، ارتباطات بین قسمتهای جلویی و پشتی یک وب سایت را درک خواهید کرد ، به شما امکان می دهد برنامه های کارآمد و م efficientثری را برای تمام قسمتهای وب سایت بسازید.
 • توسعه دهندگان فول پشته اغلب برای نظارت بر پروژه های بزرگ برای شرکت های بزرگ توسعه وب استفاده می شوند . موقعیت هایی از این دست احتمالاً بیشتر از موقعیت های استاندارد توسعه وب پرداخت می شود و باعث جذابیت بیشتر آنها برای توسعه دهندگان می شود. Full-stack تعریف می کند که یک توسعه دهنده وب چیست.

اگرچه بیشتر توسعه دهندگان با تخصص های جلو یا عقب شروع می کنند ، اما دلایل زیادی وجود دارد که شما باید شاخه های شاخه ای را یاد بگیرید و هر دو را یاد بگیرید.

این کار شما را بسیار استخدام می کند ، به شما درک بیشتری از کل مفهوم توسعه وب می دهد و ایجاد کل وب سایت ها را به تنهایی برای شما آسان می کند.

چگونه می توان یک توسعه دهنده وب بود

اکنون که شروع به پاسخ به سوال ” توسعه دهنده وب چیست؟” وقت آن است که شروع به بررسی چگونگی توسعه دهنده وب کنیم .

توسعه دهنده وب چیست: توسعه وب

در حالی که بسیاری از افراد تحقیقات خود را انجام می دهند ، در مورد زبان های برنامه نویسی برای یادگیری تصمیم می گیرند و در یادگیری توسعه وب مهارت دارند ، اکثر آنها به دلیل عدم وجود جهت مشخص ، شکست می خورند.

اگر در ساختن شغل خود به عنوان یک توسعه دهنده وب باتجربه جدی هستید ، پس باید اطمینان حاصل کنید که با یک دید واضح شروع به رسیدن به این هدف می کنید. مراحل زیر باید شما را راهنمایی کند:

 • با تصمیم گیری در مورد اینکه می خواهید چه نوع توسعه دهنده ای شوید ، شروع کنید برای شروع ، زبانها و تکنیکهایی که یاد می گیرید به این بستگی دارد که می خواهید روی توسعه جلو یا عقب متمرکز شوید .
 • یک دوره مناسب انتخاب کنید در مرحله بعدی ، باید یک دوره یا چند دوره را انتخاب کنید که اصول توسعه وب را به شما آموزش دهد. برای دریافت دوره های با کیفیت بالا ، من به شما پیشنهاد می کنم که به دوره های آنها را بررسی کنید. 
 • یک برنامه یادگیری ایجاد کنید هر کس گاه به گاه به کمی انگیزه نیاز دارد ، در غیر این صورت ، ما به سادگی کارهای لازم را انجام نمی دهیم.

  همانطور که سفر خود را برای درک اینکه یک توسعه دهنده وب چیست شروع می کنید ، باید کمی برنامه زمانبندی یادگیری را شروع کنید . هر هفته ساعت مشخصی را برای دوره های خود اختصاص دهید و مطمئن شوید که اهداف واقع بینانه ای برای خود تعیین کرده اید.

همانطور که می بینید ، یک توسعه دهنده وب شدن سخت نیست . مطمئناً ، وقت ، تلاش و کار زیادی لازم است ، اما اگر بخواهید می توانید این کار را انجام دهید. هنگامی که به درک صحیحی از “توسعه وب چیست” و “یک توسعه دهنده وب چه می کنید” رسیدید ، این کار ساده تر خواهد شد.

طراحی وب در مقابل توسعه وب

اکنون ، باید لحظه ای دور شویم تا به نکته مهمی بپردازیم که اغلب هنگامی که مردم در مورد توسعه وب صحبت می کنند – بحث طراحی وب در مقابل توسعه وب ، مطرح می شود. آیا آنها متفاوت هستند؟ آیا آنها چیزهای مشابهی هستند؟

پاسخ منفی است ، طراحی وب و توسعه وب یکسان نیستند ، اما مسلماً به نحوه تعریف “طراحی” و “توسعه” بستگی دارد.

برای مقاله ما فرض بر این است که برای درک اینکه طراح وب چیست و چه توسعه دهنده وب ، دانش متفاوتی لازم است. این حرفه ها متفاوت هستند و نقش های زیر را دارند:

طراح وب:

طراح وب شخص یا گروهی از افراد است که مسئول ایجاد مفهوم وب سایت هستند . آنها ممکن است تصمیم بگیرند که باید یک رنگ خاص ، با محتوای خاص و صفحات باشد.

توسعه دهنده وب چیست: طراح وب

آنها ممکن است کارهایی مانند ایجاد اینفوگرافیک ، آرم و فیلم را انجام دهند و به توسعه دهنده می گویند که این موارد را در کجای صفحه وب باید قرار داد. با این حال ، آنها در ساخت وب سایت یا کد اصلی مشارکت ندارند .

توسعه دهنده وب:

توسعه دهنده وب مفاهیم طراح را می گیرد و کدی را ایجاد می کند که برای تبدیل آنها به وب سایت و آوردن آنها به افرادی مانند من و شما استفاده می شود.

درک این نکته مهم است که ، اگرچه توسعه دهنده و طراح ممکن است یک شخص باشند – تقریباً همیشه بین طراحی و توسعه جلویی همپوشانی وجود دارد – نقش ها متفاوت است.

اگر می خواهید یک طراح باشید ، لزوماً مجبور نیستید کدی را یاد بگیرید. به همین ترتیب ، یک توسعه دهنده اصلاً نیازی به مهارت طراحی گرافیکی ندارد. از این رو ، نتیجه می شود که “طراحی وب سایت” بخشی از پاسخ ” توسعه دهنده وب چیست؟” نیست. .

اکنون ، درک اینکه طیف وسیعی از زبانهای مختلف برای توسعه وب استفاده می شود ، بسیار مهم است . همانطور که در بالا ذکر شد ، توسعه دهندگان جلو و عقب باید زبانهای مختلفی را یاد بگیرند ، در حالی که توسعه دهندگان تمام پشته به دانش کامل زبانهای اصلی توسعه وب نیاز دارند.

با توجه به این موضوع ، ما لیستی از متداول ترین زبانها را برای یادگیری توسعه دهندگان وب همراه با توضیحی در مورد اینکه برای چه مواردی استفاده می شوند و نحوه یادگیری آنها را تهیه کرده ایم.

HTML

اگر می خواهید بدانید که توسعه دهنده وب چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد ، HTML یک زبان اساسی است . برای توضیح کامل آن ، من نیاز دارم که کاری برای من انجام دهید:

بر روی پنجره مرورگر خود کلیک راست کرده و “مشاهده منبع صفحه” را انتخاب کنید.

شما باید به یک برگه جدید منتقل شوید که شامل تمام اطلاعاتی است که برای ایجاد این صفحه وب در نظر گرفته شده است.

آنچه شما مشاهده می کنید عمدتا کد HTML است . این به وب سایت می گوید که چه محتوایی را نمایش دهد و تا حدی ، چگونه آن را نمایش دهد. در بالای صفحه ، در اولین خط ، دستور را مشاهده خواهید کرد . این به مرورگر وب شما می گوید که انتظار کد HTML را داشته باشد.

اگر بیشتر جستجو کنید ، شروع به شناسایی موارد موجود در صفحه خواهید کرد . برخی از دستوراتی را که می فهمید مانند “پیوند” ، “تصویر” یا “ویدئو” خواهید دید. اینها همه دستورات محتوایی است که به مرورگر شما می گوید چه چیزی را نشان دهد ، محتوا را از کجا بیاورد و چگونه آن را نشان دهد.

توسعه دهنده وب چیست: کد HTML

یادگیری HTML یک زبان بسیار آسان است و معمولاً اولین زبانی است که توسط برنامه نویسان جدید آموخته می شود. اگر شما علاقه مند به کاوش HTML ، نگاهی عمیق تر به آنچه که یک توسعه دهنده وب است و توسعه وب جلویی است ، ثبت نام در دوره HTML مبتدی را در نظر بگیرید 

CSS

CSS دومین زبان ضروری در قسمتهای جلویی است و همچنین یکی از زبانهایی است که هر توسعه دهنده جلویی باید به آن مسلط باشد. کد CSS همراه با HTML استفاده می شود.

در حالی که HTML به صفحه وب می گوید چه محتوایی را باید نمایش دهد ، CSS به صفحه وب می گوید که چگونه محتوا را نمایش دهد – این یک زبان ” یک ظاهر طراحی ” است.

هنگامی که CSS را یاد گرفتید ، قادر خواهید بود کارهای مختلفی را انجام دهید ، از جمله:

 • تغییر رنگ . CSS به شما امکان می دهد تقریباً همه چیز را از متن پاراگراف گرفته تا پس زمینه تا حاشیه جدول تغییر دهید.
 • تغییر فونت . CSS همچنین به شما امکان می دهد قلم هایی را که می خواهید در وب سایت خود استفاده کنید و جایی که می خواهید از آنها استفاده کنید ، انتخاب کنید.
 • عناصر موقعیت یابی . یکی از عناصر اصلی آنچه که یک توسعه دهنده وب قادر به انجام آن است ، ترتیب دادن هر آنچه در وب سایت می بینید است. HTML به شما امکان می دهد تصاویر و فیلم ها را به صفحه وب خود اضافه کنید ، اما CSS به شما امکان می دهد اندازه مرورگر و اندازه نمایش آن را به اندازه بزرگ خود بگویید.
 • تغییر اندازه متن . آیا در حال ساخت وب سایتی هستید که برای افراد کم بینا طراحی شده باشد؟ در این صورت ، شما باید از دانش خود در زمینه کدگذاری CSS برای بزرگتر کردن متن خود استفاده کنید.

همانطور که مشاهده می کنید ، CSS نقش زیادی در توسعه وب ، به ویژه برای توسعه دهندگان جلویی دارد.

اگر می خواهید CSS یاد بگیرید ، دوره مقدمه ای برای HTML و CSS را امتحان کنید ، که اصول اولیه هر دو HTML CSS را به شما آموزش می دهد. در غیر این صورت ، برنامه نویسی تعاملی را برای مبتدیان امتحان کنید ، که به شما اطلاعاتی در مورد اصول HTML ، CSS و توسعه وب پاسخگو می دهد.

جاوا اسکریپت

توسعه دهندگان وب چه کاری انجام می دهند؟ خوب ، بیشتر توسعه دهندگان وب یک زبان برنامه نویسی مانند Java یا HTML را می گیرند و از آن برای ایجاد یک جز component از یک وب سایت استفاده می کنند. توسعه دهندگان JavaScript تفاوتی ندارند ، با این تفاوت که محتوای بسیار خاصی ایجاد می کنند. بنابراین ، برای JavaScript ، یک توسعه دهنده وب دقیقاً چیست؟

بیشتر توسعه دهندگان جاوا اسکریپت در قسمت انتهایی یک وب سایت کار می کنند . آنها قطعه های کوچکی از کد JavaScript را ایجاد می کنند که وب سایت شما را برای بازدیدکنندگان پاسخگو ، تعاملی و جذاب می کند . این قطعه های JavaScript اغلب در کد منبع HTML یک وب سایت تعبیه شده اند.

اگرچه این زبان به طور سنتی یک زبان جلویی است و یک زبان برای یادگیری هر توسعه دهنده از اهمیت حیاتی برخوردار است ، اما جاوا اسکریپت برای توسعه پشتی نیز محبوبیت بیشتری پیدا می کند .

بسیاری از توسعه دهندگان جلویی به دلیل دانش خود از JavaScript شروع به یافتن کار به عنوان توسعه دهندگان تمام پشته می کنند ، این بدان معنی است که استفاده و محبوبیت آن در حال افزایش است.

PHP

از لحاظ تاریخی ، PHP بر تعاریف آنچه که یک توسعه دهنده وب است تسلط دارد . این زبان که به عنوان زبان اینترنت شناخته می شود ، در حال حاضر به نوعی در حدود 80٪ وب سایت های موجود استفاده می شود . اگرچه از محبوبیت کم کم کاسته می شود ، اما PHP هنوز زبان خوبی برای یادگیری هر توسعه دهنده وب پیشرفته است.

توسعه دهنده وب چیست: برنامه نویس

یادگیری PHP بسیار آسان است و استفاده از آن کاملاً آسان است ، که باعث می شود برای توسعه دهندگان back-end مبتدی بسیار محبوب باشد. این مورد در وب سایت های کوچکی که روی سیستم عامل هایی مانند WordPress یا Wix ساخته شده اند بسیار محبوب است و فرصت های شغلی مستقل زیادی برای توسعه دهندگان PHP وجود دارد.

 • طراحی ساده (بدون اطلاعات غیر ضروری)
 • دوره های با کیفیت بالا (حتی دوره های رایگان)
 • انواع ویژگی ها

ویژگی های اصلی

 • برنامه های Nanodegree
 • مناسب برای شرکت ها
 • گواهی پایان کار پرداخت شده

 • خدمات حرفه ای
 • جدول زمانی انعطاف پذیر
 • ویژگی های متنوعی برای انتخاب

ویژگی های اصلی

 • گواهینامه های حرفه ای
 • دوره های سطح دانشگاه
 • برنامه های مدرک آنلاین

 • آسان برای استفاده
 • محتوای با کیفیت ارائه می دهد
 • با قیمت گذاری بسیار شفاف

ویژگی های اصلی

 • گواهینامه های تکمیل رایگان
 • بر مهارت های علم داده متمرکز شده است
 • جدول زمانی انعطاف پذیر یادگیری

جاوا

جاوا آخرین زبان موجود در لیست ما ، بخش عمده ای از برنامه نویس وب برای سالها بوده است . این یک زبان قدیمی است و برای انواع مختلف استفاده از برنامه نویسی محبوب است.

از نظر توسعه وب ، جاوا برای ایجاد برنامه های تحت وب پاسخگو و مقیاس پذیر که برای طراحی سریع و پاسخگو استفاده می شود ، استفاده می شود .

جاوا برای بسیاری از توسعه دهندگان back-end زبان اساسی است . یادگیری آن بسیار آسان است ، که باعث می شود آن مبتدی پسند باشد و استفاده از آن بسیار آسان است. فوق العاده مقیاس پذیر است ، که باعث محبوبیت آن در میان وب سایت های بزرگتر مانند eBay و Amazon می شود و نگهداری از آن بسیار آسان است.

اگر می خواهید به یادگیری جاوا بپردازید ، نگاهی به این دوره جاوا بیندازید . این دوره اصول چگونگی کدگذاری با جاوا ، کاربرد جاوا و نحوه ساخت برنامه های سمت سرور (back-end) را به شما آموزش می دهد.

پرطرفدارترین یافته ها

در مسیر خود به سمت توسعه دهنده وب

اگر می خواهید به یک توسعه دهنده وب تبدیل شوید ، ابتدا باید از بین توسعه front-end ، back-end و full-stack یکی را انتخاب کنید . شما باید زبانهای مربوطه را یاد بگیرید و باید ساخت وب سایتها و برنامه هایی را که آنها را اجرا می کنند تمرین کنید.

موفق باشید ، لذت ببرید و یادگیری را شروع کنید!

بازدیدها: 28

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا