Rate this post

بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری

10 ارز مهم رمزنگاری شده غیر از بیت کوین که برای سرمایه گذاری مناسب است.

بیت کوین یکی از ارزهای دیجیتال پایه بوده که با افزایش چشم گیر آن در ماه های گذشته نظر خیلی از سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است، ولی اگر به دنبال سرمایه گذاری خوب و سود خوب هستید با خواندن ادامه این مقاله در انتها خواهید دانست که با سرمایه خود در چه زمینه ای سرمایه گذاری کنید.

  • ارز رمزنگاری شده ، به طور گسترده به این نوع بیان میشود ، ارزی است که به شکل توکن یا “سکه” در می آید و در یک دفتر توزیع شده و غیرمتمرکز وجود دارد.
  • فراتر از آن ، حوزه ارزهای رمزپایه از زمانی که بیش از یک دهه پیش بیت کوین راه اندازی شد ، به طرز چشمگیری گسترش یافته است و توکن دیجیتال عالی بعدی ممکن است فردا منتشر شود.
  • بیت کوین همچنان از نظر سرمایه بازار ، پایگاه کاربری و محبوبیت ، هدایت بسته ارزهای رمزپایه را به عهده دارد.
  • ارزهای مجازی دیگری مانند Ethereum در حال استفاده برای ایجاد سیستم های مالی غیرمتمرکز برای افرادی است که به محصولات مالی سنتی دسترسی ندارند.
  • برخی از altcoin ها مورد تأیید قرار می گیرند زیرا دارای ویژگی های جدیدتری نسبت به بیت کوین هستند ، از جمله توانایی انجام معاملات بیشتر در ثانیه یا استفاده از الگوریتم های اجماع مختلف مانند اثبات سهام .

ارزهای دیجیتال چیست؟

بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری

قبل از اینکه نگاهی دقیق به برخی از این گزینه ها بیندازیم ، بیایید قدم برداریم و منظور ما از اصطلاحاتی مانند ارز دیجیتال و آلتکوین را به طور خلاصه بررسی کنیم . ارز رمزنگاری شده ، به طور گسترده این گونه است ، پول مجازی یا دیجیتال است که به شکل توکن یا “سکه” در می آید. در حالی که برخی از ارزهای رمزپایه با کارت های اعتباری یا پروژه های دیگر وارد دنیای فیزیکی شده اند ، اکثریت کاملاً نامشهود باقی مانده اند.

1. اتریوم (ETH)

 

1. اتریوم (ETH)

بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری

اولین جایگزین بیت کوین در لیست ما ، Ethereum ، یک پلت فرم نرم افزاری غیرمتمرکز است که امکان ساخت و اجرای قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز (DApps) را بدون هیچ گونه خرابی ، تقلب ، کنترل یا تداخل شخص ثالث فراهم می کند. هدف در پشت Ethereum ایجاد مجموعه ای غیرمتمرکز از محصولات مالی است که هر کسی در دنیا می تواند دسترسی آزاد داشته باشد ، صرف نظر از ملیت ، قومیت و مذهب. این جنبه باعث می شود که پیامدها برای افرادی در برخی کشورها جذاب تر باشد ، زیرا افرادی که فاقد زیرساخت های دولتی و شناسه های دولتی هستند می توانند به حساب های بانکی ، وام ها ، بیمه یا انواع محصولات مالی دیگر دسترسی پیدا کنند. 

برنامه های کاربردی در Ethereum بر روی رمزگذاری خاص آن برای پلت فرم ، اتر اجرا می شوند. اتر مانند وسیله نقلیه ای برای حرکت در سیستم عامل Ethereum است و بیشتر توسط توسعه دهندگانی که به دنبال توسعه و اجرای برنامه های داخل Ethereum هستند ، یا اکنون توسط سرمایه گذاران که به دنبال خرید سایر ارزهای دیجیتال با استفاده از اتر هستند ، به دنبال آن هستند. اتر که در سال 2015 راه اندازی شد ، در حال حاضر پس از بیت کوین دومین ارز دیجیتال بزرگ با کلاهبرداری در بازار است ، اگرچه با اختلاف قابل توجهی از ارز رمزپایه غالب عقب است. از ژانویه 2021 ، حد مجاز بازار اتر تقریباً 19 درصد از اندازه بیت کوین است.

در سال 2014 ، Ethereum پیش فروش اتر را آغاز کرد که پاسخ طاقت فرسایی دریافت کرد. این کمک می کند تا عصر عرضه اولیه سکه (ICO) آغاز شود . طبق Ethereum ، می توان از آن برای “کدگذاری ، تمرکززدایی ، امنیت و تجارت تقریباً در هر مورد” استفاده کرد. به دنبال حمله به DAO در سال 2016 ، Ethereum به Ethereum (ETH) و Ethereum Classic (ETC) تقسیم شد. از ژانویه 2021 ، Ethereum (ETH) دارای کلاهک بازار 138.3 میلیارد دلار و ارزش توکن 1218.59 دلار بود.

در سال 2021 اتریوم قصد دارد الگوریتم اجماع خود را از اثبات کار به اثبات سهام تغییر دهد. این حرکت به شبکه Ethereum اجازه می دهد تا با انرژی بسیار کمتری و همچنین سرعت معامله بهبود یافته خود را اجرا کند. اثبات سهام این امکان را برای شرکت کنندگان در شبکه فراهم می کند تا اتر خود را در شبکه “مشارکت” کنند. این فرآیند به ایمن سازی شبکه و پردازش معاملات رخ داده کمک می کند. به کسانی که این کار را می کنند پاداش اتر مشابه حساب بهره تعلق می گیرد. این یک جایگزین برای سازوکار اثبات کار بیت کوین است که در آن معدنکاران برای پردازش معاملات به بیت کوین پاداش بیشتری می دهند.

2. Litecoin (LTC)

2. Litecoin (LTC)

 

بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری

Litecoin که در سال 2011 راه اندازی شد ، از جمله اولین ارزهای رمزپایه ای بود که دنباله روی بیت کوین بود و اغلب از آن به عنوان “نقره بیت کوین” یاد می شود. این توسط چارلی لی ، فارغ التحصیل MIT و مهندس سابق گوگل ایجاد شده است. Litecoin مبتنی بر یک شبکه پرداخت جهانی منبع باز است که توسط هیچ مرجع مرکزی کنترل نمی شود و از “scrypt” به عنوان اثبات کار استفاده می کند ، که می تواند با کمک CPU های درجه مصرف رمزگشایی شود. اگرچه Litecoin از بسیاری جهات مانند بیت کوین است ، اما سرعت تولید بلوک آن سریعتر است و از این رو زمان تأیید تراکنش سریع تری را ارائه می دهد. به غیر از توسعه دهندگان ، تعداد بیشتری از بازرگانان که Litecoin را قبول می کنند وجود دارد. از ژانویه 2021 ، سقف بازار Litecoin 10.1 میلیارد دلار و ارزش توکن 153.88 دلار بود که این ششمین ارز رمزنگاری شده در جهان است.

3. کاردانو (ADA)

3. کاردانو (ADA)

 

کاردانو یک ارز رمزنگاری شده “اثبات سهام ما” است که با رویکرد تحقیق محور توسط مهندسان ، ریاضیدانان و کارشناسان رمزنگاری ایجاد شده است. این پروژه توسط چارلز هوسكینسون ، یكی از پنج عضو بنیانگذار اولیه Ethereum ، بنیان گذاشته شد. پس از اختلاف نظر در جهت اتریوم ، او رفت و بعداً به ایجاد کاردانو کمک کرد.

تیم پشتیبان کاردانو زنجیره بلوک خود را با آزمایشات گسترده و تحقیقات بررسی شده توسط همکاران ایجاد کرد. محققان این پروژه بیش از 90 مقاله در مورد فناوری بلاکچین در طیف وسیعی از موضوعات نوشته اند. این تحقیق ستون فقرات کاردانو است.

با توجه به این روند دقیق ، به نظر می رسد Cardano در میان همتایان اثبات سهام خود و همچنین سایر ارزهای رمزپایه بزرگ برجسته است. کاردانو همچنین “قاتل Ethereum” لقب گرفته است زیرا گفته می شود زنجیره بلوک آن توانایی بیشتری دارد. با این اوصاف ، کاردانو هنوز در مراحل اولیه است. در حالی که Ethereum را به مدل اجماع اثبات سهام جلب کرده است ، اما از نظر کاربردهای مالی غیرمتمرکز ، هنوز مسیری طولانی در پیش است. 

کاردانو با ایجاد محصولات مالی غیرمتمرکز مشابه Ethereum و همچنین ارائه راه حل هایی برای همکاری زنجیره ای ، تقلب در رأی دهندگان و ردیابی قرارداد قانونی ، از جمله مواردی است که کاردانو می تواند سیستم عامل مالی جهان باشد. از ژانویه 2021 ، سرمایه کاردانو 9.8 میلیارد دلار است و یک ADA با قیمت 0.31 دلار معامله می شود.

4. Polkadot (DOT)

 

Polkadot (DOT)

بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری

Polkadot یک ارز رمزنگاری شده منحصر به فرد برای اثبات سهام است که هدف آن ایجاد همکاری بین سایر زنجیره های بلوک است. پروتکل آن برای اتصال بلاکچین های مجاز و غیرمجاز و همچنین سخنرانی ها طراحی شده است تا به سیستم ها اجازه دهد زیر یک سقف کار کنند.

جز core اصلی Polkadot زنجیره رله آن است که امکان همکاری شبکه های مختلف را فراهم می کند. همچنین این امکان را برای “parachains” یا بلاک چین های موازی با نشانه های بومی خود برای موارد استفاده خاص فراهم می کند. 

جایی که این سیستم با Ethereum متفاوت است این است که توسعه دهندگان به جای ایجاد فقط برنامه های غیرمتمرکز در Polkadot ، می توانند بلاکچین خود را ایجاد کنند در حالی که از امنیتی که زنجیره Polkadot قبلاً دارد نیز استفاده می کنند. با Ethereum ، توسعه دهندگان می توانند بلاکچین جدید ایجاد کنند اما آنها باید اقدامات امنیتی خود را ایجاد کنند که بتواند پروژه های جدید و کوچکتر را برای حمله باز بگذارد ، زیرا هرچه زنجیره بلوک بزرگتر باشد ، امنیت بیشتری نیز دارد. این مفهوم در Polkadot به عنوان امنیت مشترک شناخته می شود. 

Polkadot توسط Gavin Wood ، یکی دیگر از اعضای بنیانگذاران اصلی پروژه Ethereum که نظرات مختلفی در مورد آینده پروژه داشت ، ایجاد شد. از ژانویه 2021 ، سرمایه بازار Polkadot 11.2 میلیارد دلار است و یک DOT با 12.54 دلار معامله می شود.

5. بیت کوین کش (BCH)

بیت کوین کش (BCH)

 

Bitcoin Cash (BCH) جایگاه مهمی در تاریخ altcoins دارد زیرا یکی از قدیمی ترین و موفق ترین فورک های سخت بیت کوین اصلی است. در دنیای ارزهای رمزنگاری شده ، یک چنگال در نتیجه بحث و مجادله بین توسعه دهندگان و استخراج کنندگان اتفاق می افتد. با توجه به غیرمتمرکز بودن ارزهای دیجیتال ، به دلیل اجماع عمومی ، باید تغییرات عمده در کد موجود در رمز یا سکه موجود انجام شود. مکانیسم این فرآیند با توجه به ارز رمزنگاری شده خاص متفاوت است.

وقتی جناح های مختلف نتوانند به توافق برسند ، گاهی اوقات ارز دیجیتال تقسیم می شود ، زنجیره اصلی به کد اصلی خود وفادار می ماند و زنجیره جدید زندگی خود را به عنوان نسخه جدید سکه قبلی آغاز می کند ، با تغییر در کد آن. 

BCH در ماه اوت سال 2017 زندگی خود را در نتیجه یکی از این شکاف ها آغاز کرد. بحثی که به ایجاد BCH منجر شد مربوط به مسئله مقیاس پذیری بود. شبکه بیت کوین محدودیتی در اندازه بلوک ها دارد: یک مگابایت (MB). BCH اندازه بلوک را از یک مگابایت به هشت مگابایت افزایش می دهد ، با این ایده که بلوک های بزرگتر می توانند تراکنش های بیشتری را درون خود داشته باشند و بنابراین سرعت تراکنش افزایش می یابد. این همچنین تغییرات دیگری ایجاد می کند ، از جمله حذف پروتکل شاهد تفکیک شده که بر فضای مسدود تأثیر می گذارد. از ژانویه 2021 ، کلاه BCH 8.9 میلیارد دلار و ارزش هر رمز 513.45 دلار داشت.

6. Stellar (XLM)

 

Stellar (XLM)

Stellar یک شبکه بلاکچین باز است که برای ارائه راه حل های سازمانی با اتصال موسسات مالی به منظور انجام معاملات بزرگ طراحی شده است. معاملات عظیم بین بانک ها و شرکت های سرمایه گذاری که به طور معمول چندین روز به طول می انجامد ، تعدادی از واسطه ها و هزینه های زیادی نیز در بر دارند ، اکنون می تواند تقریباً بلافاصله و بدون هیچ واسطه ای انجام شود و هزینه آن برای کسانی که معامله می کنند بسیار کم و هزینه دارد.

در حالی که Stellar خود را به عنوان یک بلاکچین سازمانی برای معاملات سازمانی معرفی کرده است ، اما هنوز هم یک بلاکچین باز است که توسط هر کسی قابل استفاده است. این سیستم امکان معاملات مرزی بین هر ارز را فراهم می کند. واحد پول بومی استلار Lumens (XLM) است. این شبکه برای استفاده از Lumens به کاربران نیاز دارد تا بتوانند در شبکه معاملات انجام دهند.

Stellar توسط Jed McCaleb عضو موسس آزمایشگاه های Ripple و توسعه دهنده پروتکل Ripple تاسیس شد. وی سرانجام نقش خود را با ریپل ترک کرد و به همکاری بنیاد توسعه ستاره ای ادامه داد. سرمایه Stellar Lumens 6.1 میلیارد دلار است و از ژانویه 2021 0.27 دلار ارزیابی می شود.

7. DogCoin

بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری

درباره دوج کوین

دوج کوین

دوج کوین با نماد اختصاری DOGE یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۹۰.۰۸ میلیارد دلار، در رتبه ۴ بازار قرار داشته و سهم ۳.۵۹ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از دوج کوین در این لحظه با قیمت ۰.۶۹۵۶۰۰ دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۲,۷۰۷ تومان معادل ۱۵,۷۹۴ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۲۷.۰۵ میلیارد دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر ۱۰.۶۷% افزایش یافته است. بالاترین قیمت دوج کوین در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰(08 May 2021) معادل ۰.۷۳ دلار بوده که همینک %۵.۵۴ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش دوج کوین ۱۲۹.۵ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۱۲۹.۵ میلیارد خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن دوج کوین معامله می‌شود، صرافی Venus با سهم %۹۷.۷۰ از حجم معاملات روزانه است.

8. سکه Binance (BNB)

 

Binance

Binance Coin یک ارز رمزپایه سودمند است که به عنوان روش پرداخت هزینه های مرتبط با تجارت در بورس Binance عمل می کند. کسانی که از رمز به عنوان وسیله پرداخت صرافی استفاده می کنند می توانند با تخفیف تجارت کنند. بلاک چین Binance Coin همچنین بستری است که صرافی غیرمتمرکز Binance روی آن کار می کند. صرافی Binance توسط Changpeng Zhao تأسیس شد و این صرافی یکی از پرکاربردترین مبادلات در جهان است که بر اساس حجم معاملات انجام می شود.  

Binance Coin در ابتدا یک رمز ERC-20 بود که با استفاده از بلاک چین Ethereum کار می کرد. سرانجام شبکه اصلی خود را راه اندازی کرد. این شبکه از یک مدل اجماع اثبات سهام استفاده می کند. از ژانویه 2021 ، Binance دارای سرمایه 6.8 میلیارد دلاری بازار است و ارزش یک BNB 44.26 دلار است.

9. بیت کوین دایموند (BDC)

بیت کوین دایموند

بیت کوین دایموند با نماد اختصاری BCD یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۱.۵۳ میلیارد دلار، در رتبه ۸۵ بازار قرار داشته و سهم ۰.۰۶ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از بیت کوین دایموند در این لحظه با قیمت ۸.۱۸ دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۲,۶۳۰ تومان معادل ۱۸۵,۲۲۱ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۷۲۹.۱۲ میلیون دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر ۲۹.۱۰% افزایش یافته است. بالاترین قیمت بیت کوین دایموند در تاریخ ۰۴ آذر ۱۳۹۶(25 November 2017) معادل ۹۴.۲۲ دلار بوده که همینک %۹۱.۳۱ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش بیت کوین دایموند ۱۸۶.۴۹ میلیون و تعداد کل واحدهای آن ۲۱۰ میلیون خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن بیت کوین دایموند معامله می‌شود، صرافی Binance با سهم %۴۹.۲۲ از حجم معاملات روزانه است.

10. Tel Coin

Tel Coin / تل کوین

تل کوین با نماد اختصاری TEL یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۱.۷۸ میلیارد دلار، در رتبه ۷۸ بازار قرار داشته و سهم ۰.۰۷ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از تل کوین در این لحظه با قیمت ۰.۰۳۴۸۰۷ دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۲,۵۹۸ تومان معادل ۷۸۶ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱۰۲.۴۱ میلیون دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر -۱۲.۶۰% کاهش یافته است. بالاترین قیمت تل کوین در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰(06 May 2021) معادل ۰.۰۴ دلار بوده که همینک %۲۹.۱۲ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش تل کوین ۵۱.۲۷ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۱۰۰ میلیارد خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن تل کوین معامله می‌شود، صرافی KuCoin با سهم %۶۲.۹۴ از حجم معاملات روزانه است.

بهترین ارز دیجیتال ارزان ؟

بی شک در طی چند روز گذشته به گوشتان نام دوجکوین خورده و افزایش هزار برابری آن در طی 3 ماه گذشته نظر همرو جلب کرده، به نظر من بهترین آنها همین دوج کوین است.

راحترین راه خرید ارز دیجیتال

برای خرید ارز های درجیتال مانند بیت کوین یا اتریوم سایت های نظیر بیت برگ بسیار مطمئن عمل کرده است، ولی برای خرید دوج کوین یا کوین های دیگر بهترین راه خرید تتر است و بعد از آن تبدیل تتر به هر کوینی که میخواهید است.

بازدیدها: 139

2 دیدگاه دربارهٔ «بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری»

  1. فعلا که دوج کوین ریزش شدید داشته ، یکی ی پیشنهادی داد از کوین جدیدی به نام SHIB کسی میشناسه؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا