آینده ارزهای دیجیتال

آینده ارزهای دیجیتال در سال 2022 (1401)

4.5/5 - (2 امتیاز)

آینده ارزهای دیجیتال در سال 2022 (1401) ، سال 2021 سال بزرگی برای ارزهای دیجیتال بود. اما آینده ارزهای دیجیتال در سال 2022 چه خواهد شد؟

ما شاهد بوده‌ایم که بیت‌کوین در سال گذشته چندین قیمت جدید و بالاتر را تجربه کرده است – به دنبال آن افت شدید – و خرید نهادی بیشتری از شرکت‌های بزرگ. اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ ، در اواخر سال گذشته نیز به بالاترین حد خود رسید. مقامات دولت ایالات متحده و دولت بایدن به طور فزاینده ای نسبت به مقررات جدید برای ارزهای دیجیتال ابراز علاقه کرده اند .

در تمام این مدت، علاقه مردم به ارزهای دیجیتال به شدت افزایش یافته است : این موضوع نه تنها در بین سرمایه گذاران بلکه در فرهنگ عامه نیز موضوع داغی است، از سرمایه گذاران قدیمی مانند ایلان ماسک گرفته تا آن بچه دبیرستانی شما در فیس بوک.  

دیو آبنر ، رئیس توسعه جهانی در Gemini ، یک صرافی محبوب ارزهای دیجیتال ، می‌گوید: از بسیاری جهات، سال 2021 یک «دستیابی به موفقیت» بود . تمرکز و توجه فوق العاده ای به [صنعت کریپتو] معطوف شده است.»

اما این صنعت تنها در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و دائما در حال تکامل است. این بخش بزرگی از این است که چرا هر پیک بالای بیت کوین  را می توان به راحتی با افت شدید دنبال کرد. پیش‌بینی اینکه کارها در بلندمدت به کجا می‌روند دشوار است، اما در ماه‌های آینده، کارشناسان موضوعاتی را از مقررات گرفته تا پذیرش سازمانی پرداخت‌های رمزنگاری دنبال می‌کنند تا سعی کنند درک بهتری از بازار داشته باشند. 

چشم انداز آینده بیت کوین

آینده ارزهای دیجیتال در سال 2022 (1401)

بیت کوین به طور کلی شاخص خوبی از بازار کریپتو است، زیرا بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار است و بقیه بازار تمایل دارد روندهای آن را دنبال کند. 

قیمت بیت کوین در سال 2021 افزایش شدیدی داشت و در ماه نوامبر با گذشت بیش از 68,000 دلار، قیمت بی‌سابقه دیگری را ثبت کرد. این رکورد بالاترین رکورد قبلی، پس از اوج بالای 60,000 دلار در آوریل و اکتبر و همچنین کاهش تابستانی به کمتر از 30,000 دلار در ماه جولای است. این بی ثباتی نشان میدهد که چرا کارشناسان توصیه می کنند برای شروع سرمایه گذاری کمتر از 5 درصد سرمایه خود را در سبد خود نگه دارید . 

اما بیت کوین چقدر بالا خواهد رفت؟ بسیاری از کارشناسان می گویند که: فقط این موضوع مهم است، که بیت کوین چه زمانی به 100,000 دلار می رسد . به گفته کیانا دانیال ، نویسنده کتاب «سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال برای آدمک‌ها» ، گذشته بیت‌کوین ممکن است سرنخ‌هایی را در مورد انتظارات آینده ارائه دهد .

از سال 2011، جهش‌های بسیار زیادی و به دنبال آن کاهش قیمت بیت‌کوین وجود داشته است. «چیزی که من از بیت‌کوین انتظار دارم، نوسانات کوتاه‌مدت و رشد بلندمدت است.»

کیانا دانیال

معنای نوسان قیمت بیت کوین برای سرمایه گذاران چیست؟

نوسانات بیت کوین دلیل بیشتری برای سرمایه گذاران برای انجام یک بازی طولانی مدت است. اگر برای پتانسیل رشد بلندمدت خرید می کنید، پس نگران نوسانات کوتاه مدت نباشید. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به سرمایه گذاری در ارز دیجیتال خود نگاه نکنید یا «آن را تنظیم کنید و فراموش کنید». همانطور که کارشناسان همچنان به ما می گویند هر بار که یک نوسان قیمت وجود دارد – چه بالا و چه پایین – واکنش عاطفی می تواند باعث شود سرمایه گذاران عجولانه عمل کنند و تصمیماتی بگیرند که منجر به ضرر سرمایه گذاری آنها شود.

آینده ارزهای دیجیتال

ما می‌توانیم در مورد ارزشی که ممکن است ارز دیجیتال در ماه‌ها و سال‌های آینده برای سرمایه‌گذاران داشته باشد، حدس بزنیم (و بسیاری این کار را خواهند کرد)، اما واقعیت این است که هنوز یک سرمایه‌گذاری جدید و سوداگرانه است، بدون سابقه زیادی که بتوان بر اساس آن پیش‌بینی کرد. مهم نیست که یک متخصص چه فکر می کند یا می گوید، هیچ کس واقعا نمی داند. به همین دلیل مهم است که فقط چیزهایی را سرمایه گذاری کنید که آماده از دست دادن هستید و به سرمایه گذاری های مرسوم تر برای ایجاد ثروت طولانی مدت پایبند باشید. 

آینده ارزهای دیجیتال در سال 2022 (1401)

اگر یک روز صبح از خواب بیدار شوید و متوجه شوید که رمزارز توسط کشورهای توسعه‌یافته ممنوع شده و بی‌ارزش شده است، آیا مشکلی ندارید؟ 

سرمایه‌گذاری‌های خود را کوچک نگه دارید و هرگز سرمایه‌گذاری‌های کریپتو را بالاتر از سایر اهداف مالی مانند پس‌انداز برای دوران بازنشستگی و پرداخت بدهی‌های با بهره بالا قرار ندهید. 

بازدیدها: 14

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا