آینده ارزهای دیجیتال در ایران

4.3/5 - (3 امتیاز)

روند نزولی ارز های دیجیتال تا کی ادامه دارد؟

آینده ارزهای دیجیتال در ایران

آینده ارزهای دیجیتال در ایران : قیمت ارزهای دیجیتال امروز: بیت کوین، اتر به روند کاهشی ادامه می دهند، شیبا افزایش می یابد قیمت ارزهای دیجیتال در روز یکشنبه کاهش یافت.

  • قیمت بیت کوین در روز دوشنبه به روند کاهشی ادامه داد
  • شیبا اینو در 24 ساعت گذشته بیش از 2 درصد افزایش یافت و به 0.000035 دلار رسید

بر اساس گزارش CoinGecko، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال با 0.9 درصد کاهش در 24 ساعت گذشته به 2.36 تریلیون دلار رسیده است، در حالی که حجم معاملات در روز دوشنبه به 82 میلیارد دلار رسیده است.

قیمت بیت کوین در روز دوشنبه به روند کاهشی ادامه داد و به زیر سطح 49000 دلار رسید. بزرگترین و محبوب ترین ارز رمزنگاری شده جهان با 1% کاهش به 48729 دلار معامله شد.

اتر، سکه مرتبط با بلاک چین اتریوم و دومین ارز دیجیتال بزرگ، با بیش از ۱ درصد کاهش به ۳۹۸۵ دلار رسید. قیمت دوج کوین تقریباً 2 درصد کاهش یافت و به 0.16 دلار رسید. 

سایر توکن‌های دیجیتال مانند Cardano، Solana، Binance Coin نیز در 24 ساعت گذشته با رنگ قرمز معامله می‌شوند.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند روز جمعه خواستار تلاش های متحد برای شکل دادن به هنجارهای جهانی برای فناوری های نوظهور مانند رسانه های اجتماعی و ارزهای دیجیتال شد تا از آنها برای “قدرت بخشیدن به دموکراسی و نه تضعیف” آن استفاده شود.

لایحه ارزهای دیجیتال و مقررات رسمی ارز دیجیتال، 2021 برای بررسی و تصویب در جلسه زمستانی پارلمان درج شده است.

نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی، در پاسخی کتبی گفت: «لایحه ای در مورد ارزهای دیجیتال و مقررات ارز دیجیتال رسمی برای معرفی در لوک سبها در بولتن لوک سبها قسمت دوم به عنوان بخشی از تجارت دولتی که انتظار می رود انجام شود گنجانده شده است.»

لایحه ارزهای دیجیتال و مقررات ارز دیجیتال رسمی، 2021 به دنبال ایجاد یک چارچوب تسهیل کننده برای ایجاد ارز دیجیتال رسمی است که توسط بانک مرکزی هند (RBI) صادر می شود. اجازه می دهد “برای استثناهای خاص، فناوری اساسی ارزهای دیجیتال و کاربردهای آن را ارتقا دهند.”

علت ریزش ارزش های ارزهای دیجیتال

علت ریزش ارزش های ارزهای دیجیتال
آینده ارزهای دیجیتال در ایران

سقوط کریپتو: در اینجا چیزی است که پشت سقوط ناگهانی بیت کوین وجود دارد

  • کریپتوکارنسی پرچمدار روز چهارشنبه به پایین ترین حد بیش از سه ماه اخیر سقوط کرد و در یک مقطع به حدود 30000 دلار کاهش یافت.
  • لغزش اخیر بازگشتی است از افزایش چشمگیر که در نیمه دوم سال گذشته آغاز شد.
  • به نظر می رسد بخشی از دلیل ضعف بیت کوین حداقل معکوس شدن موقت در پذیرش گسترده تر ارزهای دیجیتال و همچنین نگرانی های نظارتی و ضعف در حوزه های سوداگرانه تر بازارهای مالی باشد.

عقب نشینی چشمگیر بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در حالی رخ می دهد که سرفصل ها و کاتالیزورهای منفی، از ایلان ماسک ، مدیرعامل تسلا تا دور جدید مقررات دولت چین، به بخش دارایی ضربه زده است که از زمان ایجاد آن با نوسانات شدید مشخص شده است. .

کریپتوکارنسی پرچمدار در روز چهارشنبه به پایین ترین حد بیش از سه ماه اخیر سقوط کرد و در یک نقطه به حدود 30000 دلار سقوط کرد تا بیش از 30 درصد عقب نشینی کند و فروش یک هفته ای در فضای کریپتو ادامه یابد. اتر ، سکه اصلی شبکه بلاک چین اتریوم نیز به شدت کاهش یافت و در یک نقطه به زیر 2000 دلار رسید که در کمتر از 24 ساعت بیش از 40 درصد کاهش داشت.

آینده ارزهای دیجیتال در ایران

لغزش اخیر بازگشتی است از افزایش چشمگیر که در نیمه دوم سال گذشته آغاز شد. قیمت بیت کوین از ماه سپتامبر تاکنون بیش از 200 درصد افزایش یافته است، محصول یک رشد صعودی چشمگیر که تا حدی توسط مدیران صندوق های تامینی، بانک ها و سایر شرکت هایی که به نظر می رسد از ارزهای دیجیتال استقبال می کنند، جرقه زد.

«افراد بسیار بیشتری صاحب رمزارز هستند. کریپتو در سراسر جامعه ما نفوذ کرده است و شما رویدادهای تلاقی داشتید – ترکیبی از روز مالیات، توییت های ایلان ماسک، و غیره، جایی که شما شروع به شکستن مثبت بودن در عمل قیمت کردید، و اکنون ما انحلال داریم. مایک نووگراتز، گاو قدیم بیت کوین، چهارشنبه در CNBC « Squawk Box

حمایت نهادی عقب نشینی می کند

به نظر می رسد بخشی از دلیل ضعف بیت کوین حداقل یک معکوس موقت در نظریه پذیرش گسترده تر ارزهای دیجیتال باشد.

آینده ارزهای دیجیتال در ایران

اوایل سال جاری، ماسک اعلام کرد که بیش از یک میلیارد دلار از آن را برای ترازنامه خودروسازش خریداری می کند. چندین شرکت پرداخت اعلام کردند که در حال ارتقای قابلیت های خود برای اقدامات ارزهای دیجیتال بیشتر هستند و بانک های بزرگ وال استریت شروع به کار بر روی تیم های معاملات ارز دیجیتال برای مشتریان خود کردند. کوین بیس ، یک شرکت صرافی ارزهای دیجیتال ، در اواسط آوریل از طریق یک لیست مستقیم به صورت عمومی عرضه شد.

با این حال، ماسک هفته گذشته اعلام کرد که تسلا دیگر بیتکوین را به عنوان روش پرداخت قبول ندارد ، با استناد به نگرانی های زیست محیطی . او روز چهارشنبه پیشنهاد کرد که تسلا سهام موجود بیت کوین خود را نمی فروشد و با استفاده از ایموجی ها در توییتر می گوید که شرکت «دست های الماسی» دارد.

و کوین بیس که اندکی پس از اولین معامله در 14 آوریل به بالای 400 دلار رسید، به سرعت از این سودها دست کشید و در صبح چهارشنبه نزدیک به 220 دلار به ازای هر سهم کاهش یافت. تاریخ عرضه مستقیم بیت‌کوین در فهرست، همچنین روز بالاترین رکورد اخیر بیت‌کوین است.

علاوه بر این، گزارش جدیدی از JPMorgan می گوید که بر اساس قراردادهای آتی، به نظر می رسد سرمایه گذاران نهادی از بیت کوین دور شده و به طلا باز می گردند . بیت کوین اغلب به عنوان جایگزینی بالقوه برای فلز سنتی به عنوان یک ذخیره ارزش مطرح می شود.

تجارت بدون ریسک؟

این ضعف در کریپتو جدا نیست، و نشان می‌دهد که این حرکت‌ها می‌تواند بخشی از چرخش بزرگ‌تر سرمایه‌گذاران به دور از معاملات سوداگرانه‌تر باشد.

آینده ارزهای دیجیتال در ایران

سهام‌های فناوری و رشد، که بسیاری از آنها در طول همه‌گیری ویروس کرونا عملکرد چشمگیری از بازار گسترده‌تر داشتند ، در هفته‌های اخیر نیز با مشکل مواجه شده‌اند.

صندوق نوآوری Ark Innovation ETF ، صندوقی از سهام با رشد بالا به رهبری کتی وود، مدیر صندوق ستاره، بیش از 30 درصد از بالاترین قیمت خود در ماه فوریه کاهش یافته است. از صبح روز چهارشنبه، Nasdaq Composite 6.9% نسبت به آخرین قیمت بسته خود در 26 آوریل افت کرده است. راسل 2000 با سقف کوچک 5.6% نسبت به مدت مشابه کاهش یافته است.

این کاهش همچنین با مهلت تاخیری برای پرداخت مالیات همزمان شده است، که می تواند باعث فشار فروش شود زیرا سرمایه گذاران به دنبال پول نقد برای پرداخت بدهی های مالیات بر عایدی سرمایه هستند.

نگرانی های نظارتی

بیت‌کوین و دارایی‌های مرتبط نیز تحت نظارت فزاینده‌ای از سوی تنظیم‌کننده‌های سراسر جهان قرار گرفته‌اند، زیرا به بخش بزرگ‌تری از بازارهای مالی تبدیل شده‌اند.

ما معتقدیم که سرکوب دولتی ارزهای دیجیتال می‌تواند یک «زمستان رمزنگاری» دیگر را آغاز کند و فعالیت‌های تجاری را کاهش دهد. هارشیتا راوات از Bernstein در یادداشتی در روز سه‌شنبه گفت: سرکوب سخت‌تر کریپتو در بسیاری از کشورهای در حال توسعه ممکن است که ممکن است کریپتو را تهدیدی برای ارزهای فیات و سیستم پولی خود بدانند.

چین که در حال توسعه ارز دیجیتال دولتی خود است، قوانین خود را در برابر سایر ارزهای دیجیتال در روز سه شنبه مجدداً اعلام کرد و شرکت های مالی را از ارائه خدمات برای تجارت رمزنگاری منع کرد .

در ایالات متحده، گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار که به تازگی منصوب شده است، در اوایل این ماه گفت که به نظر او قانونگذاران باید «خنثی از فناوری» باشند، اما حمایت بیشتری از مصرف کننده در بازارهای رمزنگاری مورد نیاز است .

ظهور dogecoin، که صرفاً به عنوان یک شوخی و پیش از به دست آوردن محبوبیت گسترده‌تر با کمک ماسک آغاز شد، همچنین می‌توانست به اعتبار کلی بازار ارزهای دیجیتال آسیب برساند. برخی از حرکت‌ها در سکه‌های کوچک‌تر و کمتر توسعه‌یافته نشان می‌دهند که بازار ارز دیجیتال به‌جای افزایش علاقه نهادی، به افزایش معاملات روزانه سوداگرانه در سهام وابسته است.

سایر ارزهای رمزپایه کمتر جدی نیز در هفته‌های اخیر شاهد افزایش علاقه بوده‌اند. روز دوشنبه، دیو پورتنوی، بنیانگذار Barstool Sports اعلام کرد که 40000 دلار ارز دیجیتالی به نام safemoon را خریداری کرده است که آن را “s—coin” توصیف کرد.

بازدیدها: 13

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا