Rate this post

آخرین اخبار و پیش بینی قیمت بیت کوین برای سال جاری

آخرین اخبار و پیش بینی قیمت بیت کوین

آخرین اخبار و پیش بینی قیمت بیت کوین

خرم شروف رئیس شرکت سهام خصوصی IBC گروه مستقر در امارات متحده عربی است که در بیش از 4000 محصول مختلف Blockchain سرمایه گذاری کرده است. شروف یک قهرمان سرسخت Blockchain بوده و از طریق سرمایه گذاری 10 میلیون دلاری (حدود 20،000 سهام اتر) نیز در راه اندازی اخیر Ethereum 2.0 نقش مهمی داشته است. 

در زمان نوشتن این مقاله ، ارزش یک بیت کوین در بالاترین سطح تاریخی خود قرار دارد و بیش از 47000 دلار است. با توجه به پویایی موجود در بازار رمزنگاری ، باور کردن این ارزش فقط 5000 دلار در مارس 2020 دشوار است. در حالی که این روند صعودی به عوامل مختلفی نسبت داده می شود ، بسیاری از آنها می پرسند که آیا این یک گاو طولانی مدت است [زمانی که قیمت سهام یا بازار طولانی می شود ارزیابی ها زیاد است] یا یک پدیده بازار کوتاه مدت است. چنین شک و تردیدی ممکن است از سقوط ارزیابی بیت کوین در سال 2018 ناشی شود که پس از یک سال دستاورد قابل توجه است. آیا این بدان معنی است که ارزیابی بالای فعلی خطر عود دارد؟ 

مانند سهام و بسیاری از دارایی های دیگر ، ارزهای رمزپایه نیز بدون خطرات بازار نیستند. اما اجرای فعلی گاو نر نسبت به سال 2017 کاملاً متفاوت است. تحت تأثیر نیروهای جذاب بازار و علاقه م institutionalسسات به جریان اصلی رمزنگاری ، تشدید فعلی ارزیابی مانند گذشته نیست. شیوع Covid-19 را منتشر کنید ، ارزهای رمزپایه – به طور پیش فرض با واحدهای محدود – به عنوان ابزارهای پرچین در برابر کاهش ارزش پول های فیات استفاده می شوند. به غیر از این ، پویایی های عرضه و تقاضای ساده نیز باعث می شود که بیت کوین در طول سال 2021 صعودی باشد.

عرضه ثابت ، تقاضای زیاد

آخرین رویداد نصف شدن بیت کوین ، که پاداش هر بلوک را برای کنترل تورم هر چهار سال 50 درصد کاهش می دهد ، در ماه مه سال 2020 بود. با محدود شدن عرضه بیت کوین به 21 میلیون – پروتکلی که انتظار می رود برای آینده قابل پیش بینی بدون تغییر باقی بماند – ما می توانیم افزایش مداوم تقاضا را انتظار داشته باشیم. و با توجه به اکثر “نهنگ ها” (شرکت های بزرگ یا افرادی که بیت کوین کافی برای تأثیرگذاری بر قیمت آن دارند) بعید به نظر می رسد دارایی های خود را تخلیه کنند ، عرضه بیت کوین کاملاً محدود خواهد بود.

در حقیقت ، این رویداد به نصف رساندن در سال 2016 بود ، که زمینه را برای اجرای بیت کوین در سال 2017 هموار کرد. انتظار می رود که در سال 2021 موج مشابهی افزایش یابد. با این وجود ، برخلاف رویداد قبلی ، که به دنبال آن عود شد ، تقاضای پایدار سرمایه گذاران نهادی و صندوق های تامینی می تواند به حفظ شناوری در بازارهای رمزنگاری در سال جاری کمک کند.

تکان دادن بلوز همه گیر

پیامدهای شیوع Covid-19 عملاً چشم انداز اقتصادی همه ملت ها را خدشه دار کرده است. در پاسخ ، بسیاری از دولت ها در حال افزایش عرضه پول هستند که به نوبه خود ارزش های سنتی فیات را کاهش می دهد و موج های تورم را تحریک می کند. فدرال رزرو ایالات متحده به تنهایی 3 تریلیون دلار ارز به بازار اضافه کرده است که 2 تریلیون دلار اضافی نیز در نظر گرفته شده است. در انگلیس نیز انتظار می رود بانک انگلیس 1 تریلیون پوند به اقتصاد تزریق کند. چنین کمک های مالی فشارهای تورمی را افزایش داده و بدهی ها همچنان رو به افزایش است. دستکاری در بازده اوراق و نرخ پایین وام نمی تواند بار را جبران کند.

در این شرایط ، سرمایه گذاران برای ذخیره ارزش اغلب به طلا روی می آورند. با این حال ، ارزهای رمزپایه همان مزایا را با مزایای اضافی ارائه می دهند. با توجه به محدودیت های حرکتی و قفل مجدد در برخی از کشورها ، سهولت خرید و فروش آنلاین ارزهای دیجیتال از دیگر موارد مثبت است ، به ویژه با ارائه شفافیت و سوابق غیر قابل تغییر در بلاک چین. 

عقب های چند وجهی

در سال 2017 ، خرده فروشی طرف اصلی تقاضا برای ارزهای رمزپایه است. در این سال ، همراه با افزایش بهره خرده فروشی و توکن سازی دیجیتال ، دارایی های مرتبط با رمزنگاری می توانند پاسخگوی سرمایه گذاران مدارس قدیمی و کنسرسیوم های برجسته باشند. غول پرداخت های دیجیتال Paypal در حال حاضر اجازه معاملات بیت کوین و رمزنگاری را در سیستم عامل خود دارد. سرمایه گذاران میلیاردر مانند استن دراكنمیلر و پاول تودور جونز كه اقدام به خرید كریپتو می كنند و S&P داو جونز كه اولین شاخص های رمزنگاری را ارائه می دهند ، آتش را بیشتر دامن می زنند. اما آخرین عقاید بیت کوین زمانی بود که ایلان ماسک – در حال حاضر ثروتمندترین فرد جهان – از طریق شرکت خودروی الکتریکی خود تسلا 1.5 میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرد ، این شرکت همچنین در حال کشف ارزهای رمزپایه به عنوان گزینه پرداخت برای فروش خودرو است. 

در دسامبر سال 2020 ، یک گزارش منتشر شده از Citi نشان داد که یکی از تحلیلگران بانک در مورد چشم انداز بیت کوین در کوتاه مدت ، پیش بینی می کند بیت کوین تا پایان سال به ارزش 318،000 دلار برسد و آن را “طلای قرن 21” نامید. این س theال را به وجود می آورد: آیا چنین ارزشیابی امکان پذیر است؟ بله ، طبق گفته تایلر وینکلوس ، سرمایه گذار رمزنگاری شده مشهور آمریکایی و سرمایه گذار بیت کوین.

اخلال در طلا؛ به مرز نیم میلیون رسیده است

به گفته وینکلوس ، به مرور ، بیت کوین می تواند مناسب ترین جایگزین شمش باشد. بیت کوین – یا هر ارز رمزنگاری شده دیگری برای این موضوع – ویژگی های طلا را منعکس می کند: قابل حمل ، کمیاب و قابل تقسیم ، از جمله موارد دیگر. اما بیت کوین موارد بیشتری را ارائه می دهد – نه تنها کمیاب است ، بلکه از نظر حجم نیز ثابت است. برخلاف طلا ، ارزهای رمزپایه این امکان را دارند که به لطف اصالت ، هم ذخیره ارزشمند و هم ارز آسان برای مبادله باشند.

اگر پیش بینی های وینکلوس و تحلیلگر گمنام سیتی به حقیقت می پیوست و اگر بیت کوین واقعاً آماده ایجاد اختلال در شمش طلا است ، باید با ارزش 9 تریلیون دلار کل عرضه طلا مطابقت داشته باشد. گفته می شود که ارزش هر بیت کوین می تواند 16 برابر شود و به 500000 دلار برسد. 

فقط در سال 2020 ، ارزیابی بیت کوین 300 درصد افزایش یافت و خوش بینانی مانند Winklevoss پیش بینی می شود که یک گاو نر مشابه برای Ethereum ، دومین رمزنگاری بزرگ از نظر سرمایه ، انجام شود. در زمان نوشتن این مقاله ، ارزش یک اتر بیش از 1800 دلار معلق است و بسیاری از صندوق های سرمایه گذاری در کنار بیت کوین در اتر سرمایه گذاری می کنند. Grayscale ، یکی از بزرگترین صندوق های تامینی در ایالات متحده ، بیش از 2.6 درصد از بیت کوین در گردش و 2 درصد از اتر در گردش را در اختیار دارد. اگر تاریخچه نشانه ای باشد ، کالاها و ارزهای مورد حمایت موسساتی از ایالات متحده اغلب به عنوان شاخص های اولیه نحوه استقرار سرمایه جهانی در آینده نزدیک عمل می کنند. در جهانی که بدنبال انگیزه ای برای ایجاد یک جوان سازی اقتصادی است ، گاو نر متهم رقیب اصلی این نقش است و می توان انتظار داشت که این روند ادامه یابد ، و در واقع حتی تشدید شود .

بازدیدها: 5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا